Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Šeštadienį Vilniuje liberalai temps mokesčių naštą nuo Vyriausybės iki Seimo

Šį šeštadienį, gegužės 3 dieną, Lietuvos liberalų sąjunga ir Lietuvos liberalus jaunimas Vilniuje organizuoja kasmetinę akciją, skirtą Laisvės nuo mokesčių dienai paminėti.

13 valandą nuo Vyriausybės rūmų pajudės eisena, kuri Gedimino prospektu iki Seimo kaip ir kasmet temps mokesčių naštą simbolizuojantį didžiulį akmenį. Specialiai šiai akcijai pagamintą ir ant ratų įtaisytą 6,5 metrų ilgio, 3 metrų aukščio ir 3 metrų pločio akmenį tems Liberalų sąjungos lyderiai bei nariai. Jiems padės liberalų partneriai – Lietuvos centro sąjungos ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos, Lietuvos liberalaus jaunimo atstovai bei visi savanoriai vilniečiai. Eisenos dalyviai grojant orkestrui praeiviams dalins skrajutes su informacija apie Laisvės nuo mokesčių dieną. 15 valandą eisenos dalyviai kviečiami į pikniką Antakalnyje, Saulės slėnyje, Šilo gatvės gale.

Šiemet Laisvės nuo mokesčių diena, simbolizuojanti metą, kai baigiame mokėti mokesčius valstybei ir pradedame dirbti sau, išauš gegužės 3 dieną, viena diena anksčiau nei pernai. Tačiau taip atsitiko ne dėl mokesčių mažėjimo, o todėl, kad sparčiai auga bendrasis vidaus produktas ir mokesčių našta santykinai atrodo mažesnė. 1993 metais lietuviai, tam kad sumokėtų mokesčius turėjo dirbti 102 dienas, o šiemet – 122.

2003 metais valdžia iš Lietuvos gyventojų per 22 šalyje įteisintus mokesčius ketina surinkti per 16 mlrd. litų. Daugiausiai žmonėms kainuoja Pridėtinės vertės, Socialinio draudimo mokesčiai, akcizai.

Liberalai apgailestauja, kad kairiųjų dominuojamas Seimas šiemet atmetė daugiau kaip 60 tūkst. piliečių parašais paremtą iniciatyvą mažinti Gyventojų pajamų mokestį nuo 33 iki 24 proc. Pasak Liberalų sąjungos pirmininko Eugenijaus Gentvilo, valstybė galėtų racionaliau naudoti iš gyventojų surinktus pinigus ir pradėti mažinti mokesčių naštą, siekiant Lietuvą padaryti patrauklesnę investuotojams.

Vis daugiau iš žmonių surenkamų lėšų skiriama valdymui, biurokratų aparato didinimui ir jų atlyginimų kėlimui.
Naujausi pakeitimai - 2003 05 02.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas