Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Laisvės nuo mokesčių diena galėjo išaušti ir anksčiau, teigia liberalai

Vilnius, gegužės 2 d. (BNS). Šiemet Laisvės nuo mokesčių diena išauš viena para anksčiau ne todėl, kad mažėja gyventojų mokami mokesčiai, o todėl, kad itin sparčiai auga ekonomika, teigia liberalai.

Šeštadienį statistinis šalies pilietis nustos dirbti valdžiai ir pradės dirbti sau. Gegužės 3-ąją gyventojai bus atidirbę 122 dienas, kad išlaikytų valdininkiją ir valstybės žinioje esančias sritis - sveikatos ir socialinę apsaugą, švietimą, krašto apsaugą ir policiją. Šiemet, palyginti su 1993 metais, statistinis Lietuvos gyventojas valdžiai dirbo 20 dienų ilgiau.

Seimo pirmininko pavaduotojas liberalas Gintaras Steponavičius penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad šiemet, palyginti su 2002 metais, santykinė mokesčių naša sumažėjo vos 0,2 procentinio punkto.

"Kaimyninių šalių patirtis rodo, kad mums reikia principingiau žengti mokesčių mažinimo link. Jeigu to nedarysime, investicijos keliaus į Estiją, Latviją, Rusiją", - tvirtino G.Steponavičius.

Pasak liberalo Raimundo Palaičio, jei būtų atsižvelgta į liberalų siūlymą gyventojų pajamų mokestį sumažinti 9 proc., šiemet Laisvės nuo mokesčių diena būtų išaušusi net septyniomis dienomis anksčiau.

2003 metų pradžioje Lietuvoje buvo mokami 23 įvairūs mokesčiai, iš jų prekyvietės mokestį Seimas balandžio mėnesį panaikino. R.Palaičio teigimu, didžiausius mokesčius moka individualios įmonės.
Naujausi pakeitimai - 2003 05 02.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas