Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Konstitucinio Teismo prašoma išaiškinti ar teisėtai Seimo nariai rinko merus

Grupė Seimo narių kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydami išaiškinti ar šių metų sausio 28 dieną Seimo priimtas įstatymas, leidžiantis parlamentarams ir kitiems savivaldybių veiklos priežiūrą vykdantiems pareigūnams dalyvauti pirmuose savivaldybių tarybų posėdžiuose, neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

34 kreipimąsi pasirašę parlamentarai taip pat prašo Konstitucinio teismo paskelbti savo išvadas, dėl kitų savivaldybes kontroliuojančių pareigūnų, pavyzdžiui viceministrų, arba kai kurių savivaldybių administracijos darbuotojų galimybės tuo pat metu būti savivaldybių tarybų nariais. “Mes norime aiškumo, kad ateityje dėl kokio nors pareigūno dalyvavimo svarbiuose balsavimuose nebūtų bandoma abejoti priimtų sprendimų teisėtumu”, - teigė Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūno pavaduotojas Raimondas Šukys.

Seimo nariai prašo, kad jų skundą Konstitucinis Teismas nagrinėtų kartu su Vilniaus apygardos administracinio teismo kreipimusi. Praeitą savaitę Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėjantis opozicijos skundą dėl Vilniaus mero rinkimų teisėtumo, kreipėsi į Konstitucinį Teismą taip pat prašydamas išaiškinti šių metų pradžioje Seimo priimtų Savivaldybių tarybų rinkimo įstatymo pataisų atitikimą pagrindiniam šalies teisės aktui.

Renkant sostinės merą balsavime, vadovaudamiesi Savivaldybių tarybų rinkimo įstatymo pataisomis, dalyvavo trys Seimo nariai, Vilniaus apskrities viršininkas ir jo pavaduotojas, nors Konstitucinis Teismas praėjusiais metais paskelbtame savo sprendime išaiškino, kad savivaldybes kontroliuojančių valstybės institucijų atstovai negali būti savivaldybių tarybų nariais.
Naujausi pakeitimai - 2003 04 30.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas