Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

“Lietuvos paštas” nesuvokia referendumo dėl narystės ES svarbos

Didžiausia opozicinė Jungtinė ir liberalų frakcija apgailestauja, kad prasidėjęs piliečių balsavimo paštu dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje etapas nevyksta taip kaip buvo tikėtasi.

Šiandien susitikę su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininku Zenonu Vaigausku Seimo nariai pastebėjo, kad visuomenei trūksta informacijos, jog jau nuo šio antradienio savo balsą referendume dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje galima atiduoti paštu.

Opozicija taip pat neigiamai įvertino valdžios institucijų nesugebėjimą įgyvendinti buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko pasiūlytos idėjos įkurti laikinuosius pašto skyrius didžiuosiuose prekybos centruose ir ten taip pat organizuoti balsavimą.

“Lietuvos pašto” vadovų aiškinimai, kad įgyvendinti šį pasiūlymą trūko pinigų ir darbuotojų yra nepagrįsti. Didieji prekybos centrai buvo nemokamai paskyrę 17 balsavimui tinkančių vietų, o Vilniaus savivaldybė skyrė visą reikalingą finansavimą”, - teigė frakcijos susitikime su Z.Vaigausku dalyvavęs Liberalų sąjungos pirmininko pirmasis pavaduotojas Artūras Zuokas. Pasak liberalo, “Lietuvos paštas” šiam projektui galėjo pasamdyti buvusius, pensinio amžiaus, kvalifikuotus pašto darbuotojus.

Pasak A.Zuoko, valdžia turi imtis visų įmanomų priemonių, kad gyventojams būtų sudarytos patogios galimybės balsuoti šiame šaliai svarbiame referendume. Liberalų sąjungos pirmojo vicepirmininko teigimu, Z.Vaigausko per susitikimą su Jungtine ir liberalų frakcija įvardinta “Lietuvos pašto” vadovų “tinginystė”nėra pateisinama.

Jungtinė ir liberalų frakcija taip pat mano, kad Prezidentas Rolandas Paksas turėtų kuo greičiau pasirašyti Seimo neseniai priimtą įstatymo projektą, leidžiantį iš rinkėjų sąrašų išbraukti iš Lietuvos gyventi į užsienį išvykusius piliečius. Parlamentarų teigimu, per artimiausią savaitę nuo šio įstatymo įsigaliojimo VRK dar galėtų patikslinti rinkėjų sąrašus, kad jie kuo labiau atitiktų šiandieninę situaciją.
Naujausi pakeitimai - 2003 04 29.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas