Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija siūlo didinti finansavimą kompensacijoms už išperkamą žemę

Seimo pirmininko pavaduotojas liberalas Gintaras Steponavičius į šiandien Parlamente toliau svarstomos Seimo rezoliucijos dėl “Žemės ūkio konkurencingumo stiprinimo, Lietuvai stojant į Europos Sąjungą” tekstą siūlo įtraukti Parlamento rekomendaciją Vyriausybei šiemet 100 mln. litų padidinti asignavimus kompensacijoms už išperkamą žemę finansuoti.

Pasak G.Steponavičiaus, perskirsčius 2003 metų biudžetą skirti papildomi pinigai paspartintų žemės ūkio reformą ir sumažintų valstybės įsiskolinimus savo piliečiams. Kompensacijoms už valstybės išperkamą žemę, mišką ir vandens telkinius valstybė iš viso turės išmokėti apie 1,2 mlrd. litų. Šiemet tam skirta 35 mln. litų.

“Žemės ūkio reformos pabaiga daugeliui ne tik kaime gyvenančių žmonių šiuo metu yra tokia pat svarbi kaip ir ūkininkų rūpesčiai dėl nedidelių pieno supirkimo kainų”, - savo siūlymus Seimo rezoliucijos tekstui motyvavo G.Steponavičius. Jo manymu, Vyriausybė gali didinti asignavimus kompensacijoms už išperkamą žemę mažinant valstybės valdymo išlaidas.

Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, komentuodamas socialdemokratų ir socialliberalų pažadus žemdirbiams didinti valstybės paramą ūkininkams, pastebi, jog valdančioji dauguma dar neišmoko to daryti civilizuotai, ieškant sutarimo su visomis parlamentinėmis partijomis bei suinteresuotomis grupėmis.

“Pinigai turi būti dalinami ne ant bačkos mitinge, o ieškant kompromisų darbinėje aplinkoje”, - sakė E.Gentvilas. Kairiųjų, kurie save vadina pagrindiniais kaimo žmonių interesų gynėjais, nušvilpimas praėjusios savaitės mitinge prie Seimo, anot liberalų lyderio, dar kartą parodė, kad žmonės nusivylė dabartinės Vyriausybės vykdoma žemės ūkio politika.

2003-04-22
Naujausi pakeitimai - 2003 04 22.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas