Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimo komisija turi baigti tyrimą dėl J.Bernatonio veiksmų teisėtumo

Opozicinė Jungtinė ir liberalų frakcija sveikina vidaus reikalų ministro Juozo Bernatonio ir policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus susitaikymą, tačiau nepritaria siūlymui nutraukti specialios Seimo komisijos darbą, kol ši neišsiaiškins ministro J.Bernatonio V.Grigaravičiui pareikštų kaltinimų pagrįstumo ir panaudotų sankcijų prieš komisarą teisėtumo.

“Džiugu, kad vidaus reikalų ministras pagaliau suprato, kad jo sukeltas konfliktas su policijos generaliniu komisaru buvo žalingas valstybei, - sakė Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. – Reikia tikėtis, kad J.Bernatonis nusprendė nusileisti supratęs savo klaidas, o ne dėl to jog, sulaukęs didelio visuomenės nepasitenkinimo, išsigando netekti posto”.

Didžiausios opozicinės frakcijos seniūnas priminė, kad J.Bernatonis prieš kelias savaites jau buvo susipykęs su V.Grigaravičiumi, o vėliau teigė susitaikęs. Tačiau taika truko neilgai.

E.Masiulio manymu, po kilusio skandalo dėl J.Bernatonio veiksmų Seimo sudaryta speciali tyrimų komisija turi baigti savo darbą iki galo. “Jei komisija nustatys, kad J.Bernatonis pažeidė įstatymus, jis vis tiek turėtų atsakyti už savo veiksmus nepaisant deklaruojamo susitaikymo”, - teigė E.Masiulis. Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas bei Jungtinė ir liberalų frakcija jau kelis kartus kreipėsi į vidaus reikalų ministrą, ragindami jį pasitraukti iš užimamų pareigų.

Savo pareiškime E.Gentvilas teigė, kad ne į pirmą skandalą įsiveliantis vidaus reikalų ministras J.Bernatonis, savo destruktyviais veiksmais destabilizuojantis policijos darbą bei smukdantis teisėsaugos organų autoritetą visuomenės akyse, negali ilgiau vadovauti šiai sistemai.

2003-04-22
Naujausi pakeitimai - 2003 04 22.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas