Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Laiškuose prezidentui moksleiviai prašė daugiau pinigų švietimui ir šiltų mokyklų /BNS/

Vilnius, balandžio 17 d. (BNS). Seime ketvirtadienį apdovanoti beveik 200 moksleivių, atsiliepusių į parlamentarės iniciatyvą ir parašiusių laišką naujajam prezidentui Rolandui Paksui.

Sausio viduryje opozicinės Liberalų frakcijos Seime narė Dalia Teišerskytė paskelbė moksleivių rašinių konkursą, kurio tikslas - pateikti prezidentui užduotis.

Prie konkurso organizatorių prisijungė ir švietimo bei mokslo ministras Algirdas Monkevičius, kuris ketvirtadienį ir apdovanojo prezidentui laiškus rašiusius moksleivius.

Pirmąją vietą konkurse laimėjusi aštuonmetė kaunietė Gabrielė Lašaitė R.Pakso prašė apšiltinti jos mokyklą, kurioje žiemą labai šalta, todėl mokiniai per pamokas priversti sėdėti apsirengę striukėmis ir mūvėti pirštinėmis.

Mergaitė prezidento taip pat prašė padidinti atlyginimą jos mokytojai ir nurodyti, kad pamokos mokyklose prasidėtų ne nuo ankstyvo ryto.

"Kai aš būsiu prezidentė, numegsiu pirštuotas pirštines, kad jums nebūtų šalta ir padidinsiu pensiją", - laiške R.Paksui rašė pradinukė G.Lašaitė.

Dešimtokas Giedrius Koncevičius iš Rokų kaimo pateikė prezidentui siūlymus, kaip švietimas galėtų išgelbėti šalies ekonomiką. Pasak G.Koncevičiaus, švietimą valstybė turėtų išskirti kaip prioritetinę sritį.

Berniukas taip pat siūlė "purtyti" Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad ji nuplėštų nuo Lietuvos "švogerių krašto" etiketę.

Tarp užduočių prezidentui G.Koncevičius minėjo būtinybę skatinti vaikus mokytis, vykdyti tėvų švietimą, siekti, kad mokykloje vaikai gautų kuo daugiau žinių, reikalingų gyvenime. Pirmenybė įsidarbinti dešimtokas siūlė suteikti baigusiems aukštąjį universitetinį mokslą, o ne kažkieno giminaičiams ar "reikalingiems" pažįstamiems.

Liberalės D.Teišerskytės, gavusios apie 500 moksleivių laiškų, teigimu, tokie rašinių konkursai ne tik ragina vaikus domėtis prezidento institucija, bet ir skatina juos būti aktyviais šalies piliečiais, viešai paskelbti savo lūkesčius.

Konkurso laureatai apdovanoti knygomis, saldainiais, kitais suvenyrus, o šalies vadovui pateikę geriausias užduotis gavo mobiliuosius telefonus.
Naujausi pakeitimai - 2003 04 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas