Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalas ragina Velykų kiaušinius dažyti raudonai, jei neatsistatydins vidaus reikalų ministras /BNS/


Vilnius
, balandžio 17 d. (BNS). Opozicinės Jungtinės ir liberalų frakcijos Seime seniūnas Eligijus Masiulis ketvirtadienį Seime vykusioje Vyriausybės valandoje paragino vidaus reikalų ministrą Juozą Bernatonį atsistatydinti.

Priešingu atveju liberalas teigė siūlysiąs Lietuvos žmonėms Velykų progą margučius dažyti raudonai.

"Gerbiamasis vidaus reikalų ministre, artėja Velykos. Velykos - atsinaujinimo metas. Linkėčiau ir šiai Vyriausybei atsinaujinti. Jeigu jūs to nedarysite, tada paraginsiu Lietuvos žmones dažyti kiaušinius raudonai, simbolizuojant, kad raudonas maras smarkiai paplito po Lietuvą. Dar kartą norėčiau jūsų paklausti. Ar jūs nemanote, kad yra pakankamas pagrindas jums atsistatydinti?", - J.Bernatonį ragino E.Masiulis.

Pasak liberalo, trečiadienį parlamentinė komisija, tirianti J.Bernatonio kaltinimus policijos generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui, gavo ekspertų išvadas, kurios suteikia pakankamą pagrindą vidaus reikalų ministrui savanoriškai pasitraukti iš užimamų pareigų.

"Ar dar jums nėra pakankamo pagrindo atsistatydinti? Kokių dar laukiate išvadų? Kokių dar sprendimų laukiate, kad šis atsistatydinimas įvyktų?", - J.Bernatonį klausinėjo E.Masiulis.

Trečiadienį parlamentinę komisiją pasiekė ekspertų išvados, kad J.Bernatonio sprendimai nuo pareigų nušalinti policijos generalinį komisarą V.Grigaravičių bei surengti komisarui neeilinę atestaciją buvo neteisėti.

Atsakydamas į liberalo klausimą, J.Bernatonis teigė, kad kol kas parlamentinė tyrimo komisija nepriėmė galutinio sprengimo.

"Seimo sudaryta komisija dar manęs nebuvo pakvietusi. Aš dar neturėjau progos išsakyti savo argumentus dėl nušalinimo, todėl šiandien nenorėčiau teigti, kas yra teisus, kas ne", - sakė ministras.

J.Bernatonis taip pat paminėjo, kad E.Masiulio išsakytą nuomonę jis vertina "kaip tam tikrą spaudimą teismui".

"Generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, kaip skelbiama spaudoje, kreipėsi arba kreipsis į teismą dėl jo nušalinimo. Todėl toks argumentų dėstymas iš aukštos Seimo tribūnos gali būti traktuojamas kaip tam tikras spaudimas teismui", - nurodė J.Bernatonis. Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras viešai pareiškė, jog policijos generalinis komisaras V.Grigaravičius toleravo galimą neteisėtą duomenų rinkimą apie aukščiausius šalies vadovus ir vidaus reikalų sistemos pareigūnus.

V.Grigaravičius šį kaltinimą kategoriškai atmetė, tačiau premjeras ir vidaus reikalų ministras pasisakė už policijos generalinio komisaro pakeitimą. Vyriausybės sprendimas teikti prezidentui V.Grigaravičiaus atleidimą atidėtas iki to laiko, kai kaltinimų komisarui pagrįstumą ištirs parlamentinė komisija.

Seimo sprendimu laikinoji tyrimo komisija sudaryta praėjusį ketvirtadienį.

Policijos generalinį komisarą skiria ir atleidžia prezidentas.
Naujausi pakeitimai - 2003 04 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas