Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija ragina socialdemokratus greičiau apsispręsti dėl J.Bernatonio

Šiandien Seimui gavus pirmąsias nepriklausomų ekspertų išvadas, kad vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis neteisėtai nušalino policijos generalinį komisarą Vytautą Grigaravičių iš pareigų ir pažeidžiant įstatymus skyrė jam atestaciją, Seimo Jungtinė ir liberalų frakcija ragina premjerą Algirdą Brazauską bei Socialdemokratų partiją nevilkinti sprendimo dėl J.Bernatonio likimo.

Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas dar praėjusią savaitę pareiškė, kad į skandalą patekęs ir visuomenės pasipiktinimą sukėlęs J.Bernatonis turi pats pasitraukti iš pareigų. Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio įsitikinimu, socialdemokratų kaip valdančiosios partijos nenoras išsakyti savo aiškios pozicijos yra žalingas valstybei. “Dabartinė situacija, kai nėra aiškus nei ministro, nei policijos vadovo likimas, destabilizuoja padėtį teisėsaugos sistemoje”, - sakė E.Masiulis.

Pasak E.Gentvilo, premjeras šiuo atveju su J.Bernatoniu negali elgtis kaip su buvusiu sveikatos apsaugos ministru Romualdu Dobrovolskiu. “Ministras dirbo blogai, bet jį laikė ir atsikratė tik atsiradus tinkamai progai. Tokia praktika negali būti toleruojama”, - sakė liberalas.

2003 04 16
Naujausi pakeitimai - 2003 04 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas