Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija kreipėsi į vartotojų bei konkurencijos tarnybas dėl Šilumos ūkio įstatymo

Seimo Jungtinė ir liberalų frakcija kreipėsi į Lietuvos Respublikos konkurencijos tarnybą bei vartotojų teises ginančias organizacijas, prašydama pateikti Seimui savo išvadas dėl Šilumos ūkio įstatymo nuostatų atitikimo šalies gyventojų interesams. Antradienį ryte Seimo posėdyje dėl šio įstatymo įvyks galutinis balsavimas.

Jungtinės ir liberalų frakcijos įsitikinimu, Seimo daugumos proteguojamas dabartinis Šilumos ūkio įstatymo variantas yra žalingas daugumai vartotojų, nes faktiškai užkirs jiems galimybę atsisakyti centrinio šildymo paslaugų.

Įstatymo projektas numato, kad gyventojai nuo centrinio šildymo sistemos galėtų atsijungti tik per du metus nuo prašymo datos gavę savivaldybės leidimą. Jungtinės ir liberalų frakcijos manymu, daugeliu atveju tokie sprendimai bus neigiami. Net ir gavę sutikimą, gyventojai greičiausiai turės mokėti mokesčius šilumos tinklams už tai, kad netekę vartotojų jie patirs nuostolius. Opozicijos įsitikinimu, dabartinės Seimo daugumos proteguojama tvarka pažeidžia žmogaus teises laisvai pasirinkti šildymo būdą bei sąžiningos konkurencijos principus, nes nė viena nauja įmonė nenorės investuoti į šilumos ūkio sistemą žinodama, kad dabartiniai monopolistai prievarta per įstatymus išlaikys klientus.

 

2003-04-07
Naujausi pakeitimai - 2003 04 07.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas