Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

D.Teišerskytės Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas

2003 03 27 Seimas po pateikimo pritarė šiam įstatymo projektui; svarstymas numatytas 2003 05 29. Pagrindiniu paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas, papildomas - Socialinių reikalų ir darbo komitetas.

Įstatymo projekto tikslas – nustatyti Lietuvos Respublikos gyventojams mažesnį amžiaus limitą pradėti laisvai disponuoti atkurtomis santaupomis Lietuvos Respublikos gyventojų santaupų įstatymo 6 straipsnio trečiame punkte nustatytajai antrai gyventojų grupei.

Lietuvos Respublikoje mirštamumas nuo ligų yra bene didžiausias. Sunkių ligų prevencijai senyvo amžiaus žmonės yra nepajėgūs skirti didesnio dėmesio, kadangi jie negali nusipirkti nei sveiko maisto, nei vitaminų ar pan. Dažnas nebesulaukia 70-ties metų.

Seimo narės D.Teišerskytės teigimu, per trejus darbo metus Seime ji gavo aibes nusivylimų bei nusiskundimų, kuomet akcentuojama, jog nėra už ką pirkti vaistų. Parlamentarės nuomone, turime nebevilkinti gyventojų santaupų atkūrimo proceso ir pasistengti, kad žmonės sulauktų SAVO pinigų grąžinimo. Atsižvelgdami į tai ir pakoreguodami Lietuvos Respublikos gyventojų santaupų atkūrimo įstatymo 6 straipsnį Seimo nariai suteiktų žmonėms galimybę įsigyti būtiniausių vaistų ar kitų medikamentų ne tuomet, kai liga yra progresavusi, o kur kas ankstyvesnėje jos stadijoje.

Projekto lyginamasis variantas:

1 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 6 straipsnio 3 punkto 2 papunktį ir išdėstyti jį taip:

"2) asmenys, sulaukę 70 65 ir daugiau metų, daugiavaikės šeimos, auginančios keturis ir daugiau vaikų, taip pat II grupės invalidai; asmenys, paveldėję mirusio indėlininko atkurtas santaupas bei atkuriamas santaupas, pagal kurias apskaičiuotos atkurtos santaupos, - Vyriausybės nustatyta tvarka;"

2 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis Įstatymas įsigalioja nuo 2004 m. sausio 1 d.

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

Respublikos Prezidentas

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 04 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas