Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Lauras Bielinis: Ar bus devintoji lietuviško liberalizmo banga politikoje?

Įvykęs Lietuvos liberalų sąjungos suvažiavimas pradėjo centro dešiniųjų partijų jungimosi maratoną. Taip per kelis savaitgalius įvyks Centro sąjungos ir moderniųjų krikščionių demokratų suvažiavimai, kur bus nuspręsta priimti analogiškus sprendimus dėl jungimosi į vieną partiją.

Tai žingsnis, kurio jau seniai laukė tie rinkėjai, kuriems rūpi, kad Lietuvoje atsirastų didelė, rimta ir kovoti dėl savo interesų pajėgi politinė partija dešinėje. Būsimo galimo junginio kokybiniai bruožai akivaizdūs, tai:

1. Aiški, liberaliosiomis vertybėmis grindžiama ideologija. Vadinasi, žmonės, net nepažindami joje esančių politikų, galės nesunkiai nuspėti būsimosios partijos veiksmų pobūdį ir galimus strateginius siekius.

2. Per visą šalį gerai išplėtota organizacinė struktūra, nes tiek liberalai, tiek centristai jau turi pakankamai platų partinių struktūrų tinklą, o prisijungus jaunatviškiems moderniesiems krikdemams - struktūra įgis didžiulį politinį svorį.

3. Savivaldybių tarybose esantys šių partijų atstovai, suvieniję savo pajėgas, galės išties realizuoti savo sumanymus regionuose ir veikti daugelyje jų kaip valdančioji partija.

4. Seimo frakcija, sukurta iš šių partijų, tampa viena iš didesnių frakcijų Seime. Vadinasi, Seimo darbe naujosios partijos balsas ir nuomonė taps svariais argumentais parlamentiniuose debatuose.

5. Ši partija sutelkė nemažas ir stiprias politinių lyderių pajėgas. Taip vidinės partinės demokratijos sąlygos joje tampa iš anksto garantuotos, nes kai yra keletas lyderių - sprendimai ir veiksmai vykdomi kolektyviškai.

6. Ši partija turi ilgalaikį visuomenės pasitikėjimo kreditą. Mes matėme daugelį partijų ir politikų, kurie iškilo ir parpuolė politiniame Lietuvos lauke, o šios partijos stabiliai laikosi rimtose pozicijose ir išlieka įtakingos.

Vertėtų specialiai užsiminti apie jungtinės partijos lyderio kandidatūrą. Liberalų pasiūlytas Artūras Zuokas jau kelinti metai stebina Lietuvą savo įspūdingai darbais būdamas Vilniaus miesto meru - rekonstruojamas sostinės centras, tiesiamos gatvės, statomi viadukai, namai, vykdomos akcijos. Visa tai sukūrė tokias sąlygas, kad miesto gyventojai gauna darbo vietas ir mato, jog gyvenimas kinta. Tai teikia realią, o ne agitacinę viltį tiems, kurie nori, kad gyvenimas gerėtų.

Tai, kad iškeliamas naujas lyderis, yra ženklas visai Lietuvai - realūs pokyčiai įvyks ne agitacinių ašarų ir emocijų lauke, bet ten, kur stos jaunos ir energingos partijos gretos.

lauras.bielinis@tspmi.vu.lt


Šaltinis: www.omni.lt.

2003 03 28
Naujausi pakeitimai - 2003 03 28.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas