Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija prašys Prezidento vetuoti Labdaros ir paramos įstatymo pataisas

Seimo Jungtinė ir liberalų frakcija kreipsis į Prezidentą Rolandą Paksą prašydama jį vetuoti šiandien valdančiosios daugumos balsais priimtas korupciją proteguojančias Labdaros ir paramos įstatymo pataisas, leisiančias paramą teikti ir toms įmonėms, kurių kontrolinis akcijų paketas priklauso valstybei.

Pasak Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, minėtas įstatymas suteiks galimybę valdžioje esantiems asmenims piktnaudžiauti valstybės turtu, panaudojant jį savo reikmėms. “Jei Prezidentas pasirašys šį įstatymą, žmonės neturėtų nustebti, kad valstybinės įmonės skirs solidžias sumas su valdančiosioms partijoms ir asmenimis susijusiems žmonėms, organizacijoms, - sakė E.Masiulis. Politiko teigimu, valdantiesiems šiuo įstatymu bus sudarytos palankios sąlygos įtakoti valstybinių įmonių vadovybę dėl paramos skyrimo saviškiams.

“Prezidentas R.Paksas rinkimų kampanijos metu aiškiai pasisakė sieksiąs pažaboti korupciją ir neskaidrų valstybės lėšų naudojimą, todėl tikimės, jog šalies vadovas vykdydamas savo rinkimų programą ir pažadus vetuos minėtą įstatymą”, - teigė liberalas.

Atmesti šiandien Seime priimtą įstatymą parlamentarams siūlė ir parlamento Antikorupcinė komisija, konstatavusi, kad šis įstatymas sumažins Seimo dalyvavimą valstybės pajamų skirstyme, sudarys sąlygas valstybės ir savivaldybių kontroliuojamų įmonių pelną panaudoti neskaidriai.

“Valstybės įmonių uždirbti pinigai priklauso valstybei ir jos piliečiams, todėl nemanau, kad tokių įmonių vadovai turėtų teisę savarankiškai spręsti, kaip panaudoti valstybės pinigus”, - įsitikinęs opozicinės frakcijos lyderis.

 

2003 03 27
Naujausi pakeitimai - 2003 03 27.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas