Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Persikėlimas per užlietus kelius neturi būti mokamas

Šiandien Seimas svarstys Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos siūlymą įstatymuose numatyti, kad persikėlimas per potvynio metu užlietas ir dėl to nepravažiuojamus valstybinės reikšmės kelių atkarpas, kai tarp jų jungiamų gyvenviečių ir pagrindinių kelių tinklo nėra kitos susisiekimo keliais galimybės, būtų nemokamas.

Pasak įstatymo pataisas Seimui pateiksiančio parlamentaro Virginijaus Martišausko, tokia tvarka užtikrintų fizinių ir juridinių asmenų lygiateisiškumą naudojantis keliais, nes keliantis per Kuršių marias iš Klaipėdos į Smiltynę bei atgal mokėti mokesčių nereikia.

Šios nuostatos įtvirtinimas paremtas tuo, kad keltas tarp Klaipėdos ir Smiltynės yra kelio tarp Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Neringos tąsa. Anot V.Martišausko, analogiškai galima teigti, kad perkėlimas per užlietąsias nepravažiuojamas kelių atkarpas specialiomis transporto priemonėmis taip pat laikytinas kelio tąsa.

Ši pataisa ypatingai aktuali 2 tūkst. Rusnės salos gyventojų ir ne mažesniam skaičiui į salą atvykstančiųjų. Žmonės, kasmetinių potvynių, trunkančių nuo 1 iki 2 mėnesių per metus, vykdami į Rusnę arba iš jos yra priversti naudotis specialiomis, užlietą Šilutės – Rusnės kelio atkarpą galinčiomis įveikti, transporto priemonėmis. Nepaisant to, kad tai yra vienintelis būdas keliais pasiekti Rusnės salą, specialiųjų transporto priemonių veikla šiuo metu yra traktuojama, kaip paslauga, už kurią privaloma susimokėti.

“Manau, kad dabartinė situacija, kai iš kelių naudotojų reikalaujama susimokėti už perkėlimą per valstybinės reikšmės kelią, kuriuo eismas nėra uždraustas, nėra pateisinama”, - teigė Seimo narys. Siūlomų nuostatų įgyvendinimas organizuojant žmonių ir transporto priemonių perkėlimą per kelio Šilutė – Rusnė užlietą atkarpą potvynio metu per mėnesį pareikalaus apie 50 tūkst. litų.

 

2003 03 27
Naujausi pakeitimai - 2003 03 27.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas