Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija siūlo panaikinti LRT monopolį transliuoti rinkimų agitacines laidas

Seimo Jungtinė ir liberalų frakcija siūlo leisti komerciniams transliuotojams vienodomis sąlygomis konkuruoti su valstybinėmis visuomenės informavimo priemonėms rengiant iš valstybės biudžeto finansuojamas laidas Prezidento, Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimų agitacinei kampanijai.

“Būtina konstatuoti, kad esant deficitiniam Lietuvos valstybės biudžetui, kiekvienai sričiai iš valstybės ar savivaldybės biudžetų skiriami pinigai turi būti panaudojami pačiu taupiausiu ir efektyviausiu būdu”, - įstatymų pataisas komentavo jas parengęs Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūno pavaduotojas Kęstutis Glaveckas.

Pasak parlamentaro, monopolijos atsisakymas ir konkurencijos tarp visuomenės informavimo priemonių įtvirtinimas organizuojant rinkimus bus naudingas ne tik siekiant gauti geriausius rezultatus už mažiausią kainą. Seimo narys tikisi, kad konkuruodami transliuotojai gerins laidų kokybę, o dėl to padidės žiūrovų ir klausytojų skaičius.

“Šios aplinkybės paskatins visuomenės domėjimąsi valstybės politine sistema, spartins politinės kultūros formavimąsi ir paskatins piliečius aktyviau dalyvauti rinkimuose”, - teigė jis.

Šias įstatymų pataisas didžiausia opozicinė frakcija parlamentarų svarstymui pateiks šiandien po pietų. Įstatymų projektai įtraukti į Jungtinės ir liberalų frakcijos parengtą ketvirtadienio Seimo plenarinio posėdžio popietinę darbotvarkę.

 

2003 03 27
Naujausi pakeitimai - 2003 03 27.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas