Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija smerkia Vyriausybės norą apskričių vadovams palikti savivaldybių tarybų mandatus

Jungtinė ir liberalų frakcija nepritaria Vyriausybės ketinimams šios dienos posėdyje palaikyti kai kurių parlamentarų iniciatyvą, nepaisant praėjusių metų pabaigoje paskelbto Konstitucinio teismo sprendimo, leisti apskričių viršininkams ir jų pavaduotojams leisti pasilikti savivaldybių tarybų mandatus.

“Kadangi visi apskričių vadovai priklauso valdančiosioms partijoms, toks Vyriausybės sprendimas, proteguojantis socialdemokratus ir socialliberalus, yra smerktinas”, - teigė Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūno pavaduotojas Klemensas Rimšelis. Vykdant praėjusių metų pabaigoje paskelbtą Konstitucinio teismo nutarimą Seimas pakeitė įstatymus, iki šiol leidusius parlamentarams vienu metu dirbti ir Seime, ir savivaldybių tarybose. Dauguma Seimo narių tokios pačios pozicijos laikėsi ir dėl apskričių vadovų.

“Jeigu apskričių viršininkams bus leista pasilikti savivaldybių tarybose, vykdomoji valdžia nebus atskirta nuo vietinės, kaip reikalauja Konstitucija, nes apskričių viršininkai ir jų pavaduotojai yra tie žmonės, per kuriuos Vyriausybė vykdo savo politiką regionuose”, - sakė K.Rimšelis.

Anot parlamentaro, priimdama skirtingus įstatymus dėl Seimo narių ir apskričių vadovų valdančioji dauguma vykdytų dvigubų standartų politiką. K.Rimšelio manymu, taip elgdamasi Vyriausybė siekia išlaikyti didesnę įtaką kai kuriose savivaldybėse.

2003 03 26
Naujausi pakeitimai - 2003 03 27.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas