Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybė negali vilkinti priešpensinio amžiaus piliečių problemų sprendimo

Antradienį Seimo frakcijų atstovų pasitarime iš esmės buvo pritarta būtinybei artimiausiu metu pradėti svarstyti Jungtinės ir liberalų frakcijos narių Gintaro Šileikio ir Virginijaus Martišausko siūlymą priešpensinio amžiaus žmonėms mokėti priešlaikines senatvės pensijas.

Seimo nariai Gintaras Šileikis ir Virginijus Martišauskas siūlo suteikti teisę į nuo 10 iki 20 proc. sumažintą senatvės pensiją ne mažesnį kaip minimalų draudimo stažą turintiems bedarbiams, kuriems iki nustatyto senatvės pensijos amžiaus liko ne daugiau kaip 5 metai.

Pasak parlamentarų, šiandien pasiektas įvairių politinių partijų atstovų susitarimas taps dideliu postūmiu, nes Vyriausybė jau bene metus laiko žada Seimui pateikti jai priimtinus priešpensinio amžiaus žmonių problemų sprendimo kelius. “Deja, pažadai kol kas lieka pažadais. Reikia tikėtis, kad šios dienos susitarimas atkreips valdančiųjų dėmesį į šią tūkstančiams Lietuvos žmonių gyvybiškai svarbią problemą”, - teigė G.Šileikis.

Kaip buvo sutarta Seimo frakcijų atstovų pasitarime, centristų pateikto Valstybinio socialinio pensijų draudimo įstatymo pakeitimo projekto svarstymas Parlamente turės būti pradėtas gegužės mėnesį, pradėjus rengti 2004 metų biudžetą.

Sausio mėnesį Seimui buvo pateiktas ir Lietuvos centro sąjungos iniciatyva daugiau kaip 50 tūkst. piliečių parašais paremtas įstatymo projektas, kuriuo taip pat siūloma spręsti minėtas priešpensinio amžiaus žmonių problemas.

2003 03 18
Naujausi pakeitimai - 2003 03 27.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas