Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Korupcija sumažėtų valdžiai atsisakius jai nederančių funkcijų

Lietuva pajėgi šalinti sąlygas korupcijai ir kyšininkavimui egzistuoti į privačias rankas perduodama arba panaikindama valdžiai nederančias funkcijas bei galimybes spręsti privilegijų suteikimo ir atėmimo klausimus, įsitikinęs Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Taip jis komentavo antradienį Seimo nariams tarptautinės organizacijos "Transparency International” Lietuvos skyriaus pristatytą tyrimą apie korupcijos mastus Lietuvoje 2002 metais.

“Jeigu du trečdaliai Lietuvos gyventojų ir daugiau kaip pusė verslininkų mano, kad korupcijos mastai yra pernelyg įsigalėję visuomenėje, valdančioji dauguma turi daryti išvadas, ar tikrai dabartiniai kovos su korupcija metodai yra efektyvūs”, - teigė E.Masiulis. Jo manymu, dabartinės valdančiosios daugumos vykdoma politika didinti valstybės valdymo išlaidas, valstybės tarnautojų skaičių bei nemažinti valstybės kontroliuojamų sričių sudaro prielaidas korupcijai plisti.

“Kuo valstybėje bus daugiau kontrolierių bei visokių kontroliuojančių institucijų, tuo bus sukurta daugiau sąlygų kyšininkavimui”, - teigė liberalas. Tyrimai rodo, kad beveik kas antras apklaustas verslininkas neoficialiai mokėjo kontrolieriams, kai reikėjo pažymų ar registruoti dokumentus.

Tarptautinės organizacijos atlikto tyrimo metu respondentai teigė, kad jiems dažniausiai teko neteisėtai mokėti sprendžiant teritorijų planavimo ir registravimo, nuosavybės teisių atkūrimo, priėmimo į darbą klausimus. Opozicijos manymu, siekiant išgyvendinant kyšininkavimą, sprendžiant nuosavybės teisių atkūrimo problemas, valstybė turi numatyti didesnį šios srities finansavimą. “Dabartinė padėtis, kai trūksta lėšų nuosavybės teisių atkūrimui, sudaro prielaidas iš žmonių reikalauti kyšių žadant greičiau išspręsti jų problemas”, - sakė E.Masiulis.

2003 03 18
Naujausi pakeitimai - 2003 03 27.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas