Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

J.Olekas neturi teisės priiminėti sprendimų dėl Šv. Jokūbo ligoninės pardavimo

Naujojo sveikatos apsaugos ministro Juozo Olekos pareiškimai dėl Vilniaus Šv.Jokūbo ligoninės pardavimo yra neatsakingi, kadangi Sveikatos apsaugos ministerija neturi kompetencijos priiminėti sprendimų dėl jai nepavaldžių sveikatos apsaugos įstaigų likimo. Šv.Jokūbo ligoninė priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, jos steigėjas yra Vilniaus miesto savivaldybės taryba.

“Labai gaila, kad pirmosiomis darbo dienomis naujasis ministras švaistosi tokiais pareiškimais ir demonstruoja nesigaudymą situacijoje”, - J.Oleko pasisakymą komentavo Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalo įsitikinimu, ministro norai savo darbą pradėti nuo ligoninių uždarymo turės neigiamą atgarsį visuomenėje, medikų tarpe ir dar labiau sustiprins žmonių nepasitikėjimą šiuo metu vykdoma sveikatos apsaugos reforma. “Ministras neturėtų kištis į Vilniaus savivaldybės reikalus, - sakė E.Masiulis. – Sveikatos apsaugos ministerija pirmiau turėtų pasirūpinti kompensuojamųjų vaistų problema, naikinti biurokratizmą ir pagerinti pacientų aptarnavimą poliklinikose”.
Naujausi pakeitimai - 2003 03 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas