Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija atidžiai seks konkurso vadovauti “Sodrai” skaidrumą

Naujosios sąjungos atstovams pareiškus, kad mainais į prarastą sveikatos apsaugos ministro postą socialliberalai galėtų deleguoti savo asmenį į Valstybinio socialinio draudimo fondo “Sodra” valdybos direktoriaus pareigas, susijungusi Jungtinė ir liberalų frakcija žada atidžiai stebėti, kad skelbiamas atviras konkursas šioms pareigoms užimti vyktų skaidriai.

“Naujosios sąjungos atstovų pareiškimai, jog jie norėtų “Sodros” vadovo posto diskredituoja rengiamą viešąjį konkursą, - pareiškė Seimo vicepirmininkas liberalas Gintaras Steponavičius. – Normaliose demokratinėse valstybėse taip neturėtų būti, nes iš anksto paskelbus, kad postai gali būti skirstomi pagal politinius susitarimus, konkurso paskelbimas tebūtų žmonių mulkinimas”.

Liberalas apgailestauja, kad du su pusę metų dirbdami vykdomojoje valdžioje socialliberalai nežino, kad “Sodros” vadovo pareigos nėra politinio pasitikėjimo. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė atvirą konkursą ketinanti paskelbti iki kovo pabaigos.

Anot G.Steponavičiaus, tik bešališkai vykdomi atviri konkursai į svarbias pareigas parodys, kad politiniai postų mainai Lietuvoje netaps realybe. Pasak Seimo vicepirmininko, vieši Naujosios sąjungos lyderių pasisakymai pastarosiomis dienos parodė, jog socialdemokratų partneriams kur kas svarbiau tampa ne sėkmingas Vyriausybės darbas, o postų skaičius vykdomojoje valdžioje.

 

2003-03-07
Naujausi pakeitimai - 2003 03 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas