Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybės žlugimas iškeltų pavojų referendumo dėl narystės ES sėkmei

Premjero Algirdo Brazausko sprendimas, pakeisti sveikatos apsaugos ministrą Romualdą Dobrovolskį, neturėtų pasibaigti Vyriausybės griuvimu, nes bet koks nestabilumas šalyje gali pakenkti gegužę rengiamo referendumo dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje sėkmei, įsitikinęs Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

“Naujosios sąjungos atstovus raginčiau užgniaužti partines ambicijas Lietuvos interesų naudai”, - sakė E.Masiulis, komentuodamas pranešimus apie paaštrėjusius socialdemokratų ir socialliberalų santykius. Pasak E.Masiulio, socialliberalai turėtų pripažinti, kad R.Dobrovolskis blogai atliko sveikatos apsaugos ministro pareigas.Frakcijos seniūno manymu, žmonėms šiuo metu nėra svarbu, kokia partija į Vyriausybę turi deleguoti naująjį ministrą. Svarbu, kad jis dirbtų gerai.

“Tuo tarpu R.Dobrovolskis po daugybės skandalų buvo praradęs visuomenės pasitikėjimą. Prieštaringai vertinami ministerijos sprendimai, dėl sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos, medikamentų kompensavimo tvarkos, supriešino medikus ir pacientus. Ministras nevaldė situacijos, jo darbo politika prieštaravo visuomenės poreikiams”, - tvirtino Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas. Seimo opozicinės partijos R.Dobrovolskiui net du kartus rengė interpeliaciją.

Pasak E.Masiulio, A.Brazausko sprendimas, pakeisti tik vieną ministrą ir toliau dirbti pagal senosios Vyriausybės programą, rodo, kad premjeras ignoruoja per praėjusius Prezidento rinkimus visuomenės pareikštą nepasitenkinimą dabartine tvarka. “Nepadarius didesnių permainų ministrų kabinete, galima daryti išvadą, kad artimiausiu metu didelių permainų šalyje sunku tikėtis”, - teigė E.Masiulis.

2003-03-06
Naujausi pakeitimai - 2003 03 06.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas