Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybė turi operatyviai ginti Lietuvos interesus Latvijoje

 

Reaguodama į Latvijos Vyriausybės ketinimus įvesti antidempingo muitus lietuviškiems pieno produktams Lietuvos Vyriausybė turėtų nedelsiant imtis priemonių, užkirsti tam kelią, teigia liberalai. Pasak Seimo Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, Žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis, kol ne vėlu turėtų vykti į Rygą derėtis su latviais.

Lietuvos pieno gamintojai tvirtina, kad latvių ketinimai įvesti antidempingo muitus lietuviškiems pieno produktams yra nepagrįsti ir jais bandoma sustabdyti didėjantį mūsų eksportą.

“Jau dabar aišku, kad jei Latvija įves muitus, vėliau įrodinėjant jų nepagrįstumą, jie dėl abipusių nesutarimų, tikriausiai, nebus atšaukti labai greitai, todėl Lietuvos gamintojai patirs milžiniškus nuostolius”, - teigė E.Masiulis. Liberalai taip pat abejoja, ar Lietuvos atsakomieji veiksmai įvesti importo muitus latviškai dešrai bus efektyvūs, nes latviškos dešros importas į Lietuvą nėra didelis.

Pasak E.Masiulio, Vyriausybė turi nedelsiant inicijuoti tyrimą, jog būtų išsiaiškinta, ar Latvijos sprendimai, įvesti antidempingo muitus yra pagrįsti. Dėl Lietuvos Vyriausybės ir diplomatų nerangumo šalies perdirbimo įmonės jau nukentėjo praėjusiais metais prieš Latvijos parlamento rinkimus, kai Latvijos valstybinės institucijos darė kliūtis lietuviškų produktų eksportui ir realizacijai Latvijos mažmeninės prekybos tinkluose. Tuomet buvo teigiama, jog Europos Sąjungos kokybės sertifikatus turintys lietuviški produktai neatitinka kokybės reikalavimų.

 

 

2003-02-05
Naujausi pakeitimai - 2003 02 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas