Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimas turi griežtinti atsakomybę už neteisėtą duomenų perdavimą

Po kilusio skandalo dėl neteisėto “Sodros” saugomų klientų duomenų perdavimo Vidaus reikalų ministerijai ir saugumo struktūroms, liberalų manymu, Seimas turėtų sugriežtinti atsakomybę už įstatymų pažeidimus platinant konfidencialią informaciją apie Lietuvos piliečius.

Spaudos teigimu, už neteisėtą sutarties su Vidaus reikalų ministerija pasirašymą laikinai “Sodrai” vadovaujanti Česlava Zabulėnienė gali būti nubausta pinigine bauda nuo 500 iki 1000 litų. “Žinant, kokia svarbi šiais laikais yra asmeninė informacija ir kiek žalos ji gali atnešti patekusi ne į tas rankas 500 litų bauda yra tiesiog juokinga”, - įsitikinęs Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalai kritiškai vertina vidaus reikalų ministro Juozo Bernatonio aiškinimus, kad “Sodra” ir ministerija nepažeidė įstatymų, nors taip tvirtina šiuos faktus išaiškinusi Valstybinė duomenų inspekcija. “Vidaus reikalų ministerija turi būti ta institucija, kuri gina ir saugo piliečių teises bei interesus, o ne juos pažeidinėja”, - sakė E.Masiulis. Jis neatmeta galimybės, kad per ministeriją į politikų rankas patekusi konfidenciali informacija gali būti panaudojama ir politiniais tikslais.

Pasak liberalo, pastarųjų dienų skandalas dėl Valstybės saugumo departamento vykdomo tariamo žurnalistų verbavimo ir pirmadienį paskelbti faktai apie neteisėtus “Sodros” ir Vidaus reikalų ministerijos veiksmus žmonėms dar labiau sustiprins nepasitikėjimą savo valstybe. “Tikiuosi, kad Lietuva netaps Džordžo Orvelo romane “1984-ieji” aprašyta šalimi, kur visus stebi “Didysis brolis”, - ironizavo Seimo narys.

 

2003 02 04
Naujausi pakeitimai - 2003 02 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas