Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Lietuva neturi vienašališkai nuolaidžiauti Rusijai, mano liberalai

Derybose su Rusija dėl šios valstybės piliečių kelionių traukiniais per Lietuvą į Kaliningrado sritį Vilnius neturėtų daryti vienašalių nuolaidų kaimynams, mano liberalai. Anot Seimo Liberalų frakcijos seniūno pavaduotojo Algirdo Griciaus, dvišalėse derybose paprastai daromos abipusės nuolaidas, apie kurias šiuo atveju mes nieko negirdime.

“Dabar šios derybos labiau primena pataikavimą, kai vienas po kito įvykdomi Rusijos prašymai, - teigė A.Gricius. – Iš vakarykščių premjero Algirdo Brazausko ir užsienio reikalų ministro Antano Valionio komentarų galima suprasti, kad Lietuvos piliečiai keliaujant į Rusiją daugiau lengvatų negaus”. Rusijai pavyko papildomai susitarti, kad Lietuva supaprastintų vaikų kelionių tvarką ir nedėtų antspaudų apie sienos kirtimą ant Rusijos piliečių vidaus pasų.

Liberalai pastebi, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareigūnai visą savaitę tvirtino daugiau nuolaidų daryti Rusijai negalį, tačiau į Vilnių atvykus Rusijos prezidento įgaliotinio Kaliningrado klausimais Dmitrijui Rogozinui vėl nusileido.

Tuo tarpu Rusija vis dar vilkina sutarties dėl sienos su Lietuva ratifikavimą ir readmisijos sutarties dėl nelegalių migrantų grąžinimo pasirašymą.

“Net ir minėtų dokumentų pasirašymą ir ratifikavimą aš nelaikyčiau nuolaidomis, nes analogiškos sutartys pasirašinėjamos ir sienos demarkuojamos visų normalių valstybių tarptautinių santykių praktikoje”, - sakė A.Gricius.

Parlamentaro manymu, Lietuva mainais į lengvesnį rusų susisiekimą su Kaliningradu gali reikalauti nuolaidų iš Rusijos Lietuvos piliečių kelionėms į šią šalį.

 

2003 01 31
Naujausi pakeitimai - 2003 01 31.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas