Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai siūlo įsiklausyt į merų prašymus išlaikyt dabartinį savivaldybių valdymo modelį

Seimo Liberalų frakcijos nariai Eligijus Masiulis ir Klemensas Rimšelis siūlo parlamentui įsiklausyti į miestų ir rajonų merų prašymus, pakeitus Konstitucijai prieštaraujančius įstatymus kiek galima labiau išlaikyti dabartinį savivaldybių valdymo modelį.

Liberalai nori supaprastinti socialdemokratų siūlomą naują savivaldybių valdymo modelio variantą įvedant naują organą – savivaldybės tarybų kolegijas, o vadovauti savivaldybių administracijoms siūlo paskirti politinio pasitikėjimo statusą turinčius direktorius. Tokius siūlymus remia Lietuvos savivaldybių asociacija, siekianti, kad Seimui pakeitus Vietos savivaldos įstatymą nesumažėtų miestų ir rajonų merų galios. Liberalų siūlymams jau pritarė parlamento Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Šiandien įstatymo pataisas svarstys Seimas.

Naujasis savivaldybės organas – kolegija, sudaryta iš savivaldybės vadovų ir dalies tarybos narių, spręstų smulkius klausimus, kad jais nebūtų apkrauti savivaldybių tarybų posėdžiai. Panašias funkcijas atlikusių savivaldybių valdybų įgyvendinus Konstitucinio teismo sprendimą neliks.

“Manome, kad savivaldybių tarybos turi svarstyti pagrindines miestų ir rajonų problemas, o smulkius ir mažiau reikšmingus klausimus galėtų išspręsti mažesnės ir dažniau posėdžiausiančios kolegijos”, - pasiūlymo esmę aiškino Liberalų frakcijos seniūnas E.Masiulis. Šiuo metu savivaldybių tarybos paprastai posėdžiauja kartą per mėnesį. Jei Seimas nepritartų kolegijų steigimui, tarybų posėdžiai turėtų vykti kur kas dažniau, o tai sukeltų sunkumų, nes dauguma tarybų narių nėra savivaldybių darbuotojai ir turi kitus darbus.

Vadovauti savivaldybių administracijoms paskyrus politinio pasitikėjimo statusą turinčius direktorius, anot liberalų, būtų išlaikyta bent dalis dabartinių merų galių priimant sprendimus. “Žmonės nori stiprinti merų galias, savivaldybių vadovus rinkti tiesiogiai, tačiau pagal socialdemokratų siūlomą modelį daugiausiai valdžios gautų savivaldybės administracijų vadovai, o merai taptų neįtakingi”, - teigė Seimo narys.

Pasak E.Masiulio, savo siūlymais liberalai bando kiek galima maksimaliai išlaikyti dabartinį savivaldybių valdymo modelį, neprieštaraujant Konstitucinio teismo sprendimui ir tenkinant daugelio savivaldybių prašymus.

 

2003-01-28
Naujausi pakeitimai - 2003 01 28.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas