Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Nemažindami pajamų mokesčio kairieji ignoravo žmonių valią

Seimo dauguma, šiandien atmetusi piliečių siūlymą sumažinti Gyventojų pajamų mokestį nuo 33 iki 24 proc., nusisuko nuo žmonių, teigia Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

“Nebūtų keista, jei jie atmestų opozicijos teiktą įstatymo projektą, tačiau šiuokart jie kaip tautos išrinktieji ignoravo Lietuvos žmonių valią”, - apgailestavo Seimo narys. Liberalų iniciatyvą mažinti Gyventojų pajamų mokestį nuo 33 iki 24 proc. savo parašais praėjusiais metais parėmė daugiau kaip 60 tūkst. balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių.

Paskutinį kartą dėl šio įstatymo Seimas turėjo balsuoti praėjusių metų gruodį prieš tvirtinant 2003-jų biudžetą. Tačiau socialdemokratų ir socialliberalų iniciatyva įstatymo svarstymas buvo nukeltas, kad jį būtų galima atmesti po rinkimų.

Gyventojų, remiančių mokesčių mažinimą, parašų rinkimo akciją inicijavęs Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas atmeta socialdemokratų teiginius, kad valstybė neturi galimybių mažinti mokesčius.

Šiuo metu Gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje yra 8-9 proc. didesnis nei kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje. Sumažinus mokestį, vidutinį maždaug 1100 Lt atlyginimą per mėnesį uždirbantys žmonės per metus į rankas papildomai gautų apie 900 Lt, o minimalų 430 Lt atlyginimą uždirbantys – apie 150 Lt. Liberalų sąjungos pirmininko teigimu, valdžia turi mažinti mokesčius jei nori, kad Lietuva sėkmingai konkuruotų su kaimyninėmis valstybėmis pritraukiant investicijas.

Sumažėjus mokesčiui į valstybės biudžetą nesurinktos lėšos būtų sugrįžusios kitomis formomis. Padidėjus vartojimui dalį pinigų biudžetas būtų gavęs per Pridėtinės vertės mokestį, akcizus. Kita dalis būtų pasipildžiusi iš augančios ekonomikos, dėl padidėjusio vartojimo ir gamybos, atsirasiančių naujų darbo vietų, sumažėjusios šešėlinės ekonomikos.
Naujausi pakeitimai - 2003 01 14.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas