Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai prašo Seimo Etikos komisiją ištirti E.Šablinsko elgesį

 

Seimo Liberalų frakcijos nariai kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydami ištirti, ar parlamento Naujosios sąjungos frakcijos narys Eduardas Šablinskas, šių metų lapkričio 12 dieną balsavęs už Gyventojų apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymo naują redakciją, nepažeidė Privačių ir viešųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo ir Seimo statuto.

E.Šablinskas, Vilniaus miesto savivaldybės pateiktais duomenimis, gyvena sostinės Senamiestyje, Stiklių gatvės 5-ajame name. Žiniasklaidoje E.Šablinskas yra teigęs, kad minėtas butas jam suteiktas mainais už kitą butą, esantį Plačiosios gatvės 4 name, kurį kaip avarinį ketinama nugriauti.

Naujajame įstatyme buvo nustatyta, Liberalų manymu, E.Šablinskui naudinga galimybė privatizuoti naująjį butą kaip nuomininkui, kuris yra iškeldintas iš avarinių gyvenamųjų patalpų, įrašytų į griaunamų namų sąrašą. Parlamentaras dalyvavo priiminėjant šį įstatymą ir už jį balsavo. Privatizuojant patalpas kaina būtų ne didesnė, negu apskaičiuota iki 1998 metų liepos 1 dienos.

Liberalai prašo ištirti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, ar E.Šablinskas balsuodamas dėl jam naudingo įstatymo nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo ir Seimo statuto.
Naujausi pakeitimai - 2002 12 11.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas