Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai nepritarė 2003 metų valstybės biudžeto projektui

Seimo Liberalų frakcija šiandien balsavo prieš Vyriausybės pateiktą 2003 metų valstybės biudžeto projektą, nes mano jog jis nepateisins Lietuvos žmonių lūkesčių, yra orientuotas į valdininkijos darbo sąlygų gerinimą ir dar labiau padidins Lietuvos įsiskolinimą.

Liberalai pastebi, kad patvirtinus tokį dokumentą, 2003 metais valstybės biudžeto deficitas sudarys apie 14% viso biudžeto, arba 1,3 mlrd. litų. “Šie skaičiai yra grėsmingi, nes jau dabar 13 mlrd. litų viršijanti valstybės skola ir kitais metais augs pakankamai ženkliai”, - šiandien Seime patvirtintą 2003 metų valstybės biudžetą komentavo Seimo pirmininko pavaduotojas liberalas Gintaras Steponavičius.

Anot liberalo, atsižvelgiant į atskirų sričių finansavimą, negalima sutikti su socialdemokratų argumentais, jog šis biudžetas yra socialiai orientuotas. “Perfrazuojant socialdemokratus, galima pasakyti, jog 2003-ųjų biudžetas yra socialiai orientuotas į valdininkus. Išlaidos valstybės valdymui didėja apie 20%, tuo tarpu tokioms jautrioms socialinėmis sritims kaip švietimas, socialinė rūpyba, sveikatos apsauga ar asmens saugumas - vos keliais procentais”, - vardijo G.Steponavičius. Vien ministerijų darbo užmokesčių fondas kitais metais augs virš 30 mln. litų. Pasak G.Steponavičiaus, kairiųjų pasiteisinimas, kad tiek lėšų reikia eurointegracijai, yra nepakankamas. Jis mano, kad Vyriausybė turėjo ieškoti vidinių resursų kaip apriboti augančius valstybės valdymo poreikius, o ne dangstytis Europos Sąjungos vardu.

“Žvelgiant į šį biudžetą galima pasakyti, kad tai yra skylių dangstymo biudžetas, nes svarbiausios valstybės funkcijos ir įsipareigojimai nustumiami į šoną arba nevykdomi”, - teigė Seimo vicepirmininkas. Taip teigti leidžia kad ir kompensacijų už valstybės išperkamą žemę ir kitą turtą mokėjimas. Jeigu tokiais tempais, kaip numatyta kitų metų biudžete, bus mokamos kompensacijas už žemę, šis procesas užtruks apie 35 metus. “Aš manau, kad Lietuvos žmonės nenusipelno tokio požiūrio į svarbiausių valstybės įsipareigojimų vykdymą”, - sakė liberalas.
Naujausi pakeitimai - 2002 12 11.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas