Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Bedarbio pašalpos didinimas turės neigiamų pasekmių, teigia liberalai

Liberalai abejoja, ar Vyriausybės noras didinti bedarbio pašalpą bus naudingas šalies ekonomikai, o papildomi pašalpoms skirti pinigai tikrai atiteks žmonėms, kuriems reikia pagalbos.

“Kadangi bedarbio išmokos šiuo metu nėra didelės, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad jų didinimas yra sveikintinas, tačiau žinant, kad dalis žmonių, dirbančių nelegaliai, yra linkę registruotis darbo biržose vien dėl pašalpų, kyla pagrįstas klausimas, ar padidėjusias pašalpas gaus visi, kas jų nusipelno”, - Vyriausybės iniciatyvą didinti išmokas bedarbiams komentavo Seimo Liberalų frakcijos narys Artūras Melianas. Planuojama, jog pakeitus Vyriausybės Strateginio planavimo komiteto svarstymui paruoštą socialinio draudimo nuo nedarbo koncepciją ateityje maksimali bedarbio pašalpa siektų 620 litų.

Liberalų frakcijos nario teigimu, mažinant nedarbą daugiau lėšų reikia skirti ne bedarbio pašalpų mokėjimui, o naujų darbo vietų kūrimui ir darbo neturinčių žmonių perkvalifikavimui. “Padidinus socialines išmokas, manau, oficiali bedarbystė irgi padidės, nes atsiras daugiau tariamų bedarbių, kuriems apsimokės registruotis darbo biržoje, - sakė A.Melianas. - Žinant, kad nemaža dalis žmonių ypač provincijoje dabar uždirba 300-400 litų, jiems bus naudingiau atsisakyti darbo. Tai ypač pavojinga nes ilgiau iš bedarbio pašalpų gyvensiantys praras darbinius įgūdžius ir sunkiau susiras darbą ateityje”.

Liberalai mano, kad Seimas turėtų kuo greičiau įteisinti galimybę bedarbio pašalpą gaunantiems žmonėms atidirbti Darbo biržos išmokėtus pinigus. “Tai atitiktų žmogiško orumo principus – bedarbis tuos pinigus iš valstybės gautų ne kaip išmaldą, o atlygį už darbą. Tokia praktika mažintų bedarbystę, duotų daugiau naudos miestų ir rajonų bendruomenėms, padėtų bedarbiams neprarasti darbo įgūdžių”, - sakė Seimo narys.

Efektyviausia priemone kovojant su nedarbu liberalai laiko mokesčių mažinimą, nes sumažėjus mokesčių naštai įmonių savininkai pajėgtų kurti daugiau naujų darbo vietų.
Naujausi pakeitimai - 2002 11 26.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas