Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

A.Paulauskas turėtų inicijuoti R.Pavilionio nušalinimą iš pareigų Seime

Seimo liberalai ragina Seimo pirmininką Artūrą Paulauską inicijuoti skandalingai pagarsėjusio parlamento Socialliberalų frakcijos nario Rolando Pavilionio nušalinimą iš Seimo Švietimo mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pareigų, jei šis jų neatsisakys savo noru.

Anot Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, R.Pavilionis kaip valdančiosios daugumos atstovas ir įtakingas pareigas Seime užimantis politikas užtraukė gėdą parlamentui ir šaliai vakar pakvietimu į NATO besidžiaugiančius žmones išvadinęs kvailiais, o į Lietuvą šiandien atvykstantį Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą Džordžą Bušą prilyginęs Irako diktatoriui Sadamui Huseinui.

“Mūsų manymu, oficialias pareigas užimantis valstybės politikas negali šitaip kalbėti. Jei R.Pavilionis nepritaria oficialiai valstybės užsienio politikai, jis negali užimti vadovaujančių pareigų Seime”, - įsitikinęs Liberalų frakcijos seniūnas.

Pastebėjęs, kad Seimo Socialliberalų frakcija vakar atsiribojo nuo R.Pavilionio pareiškimo, Liberalų frakcijos seniūnas E.Masiulis mano, kad Seimo pirmininkas A.Paulauskas, kaip Naujosios sąjungos lyderis, turėtų griečiau reaguoti į jo komandos nario veiksmus. R.Pavilionis į Seimą pateko pagal Naujosios sąjungos rinkimų sąrašą, kuriame jis buvo įrašytas antras po A.Paulausko.

“Mes manome, kad valstybės vadovo posto siekiantis A.Paulauskas turi parodyti savo ryžtą ir deramai įvertinti jau ne į pirmą skandalą įsiveliančio Socialliberalų frakcijos nario elgesį. Nenorėtumėme, jog Seimo pirmininkas ir šįkart apsimestų nepastebįs Naujosios sąjungos atstovo”, - teigė E.Masiulis, primindamas Seimo pirmininko delsimą šių metų pradžioje keisti korupcija įtarto tuometinio Sveikatos reikalų komiteto pirmininko bendrapartiečio Kęstučio Kuzmicko.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 22.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas