Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Nesutarimai dėl LRT demonstruoja netvarką valdančiojoje daugumoje

Skirtingos Socialdemokratų ir Naujosios sąjungos pozicijos dėl nacionalinio transliuotojo dekomercionalizavimo dar kartą iškėlė viešumon valdančiųjų partijų nesugebėjimą rasti vieningo sprendimo svarbiu šaliai klausimu ir parodė, kad šios dvi partijos valdo Lietuvą siekdamos skirtingų interesų, teigė Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis, komentuodamas šios dienos Vyriausybės siūlymą atidėti Naujosios sąjungos lyderio Seimo pirmininko Artūro Paulausko inicijuotų įstatymo pataisų, draudžiančių reklamą Lietuvos radijuje ir televizijoje, svarstymą.

Liberalus stebina, kodėl Naujoji sąjunga inicijavo įstatymo pakeitimo projektą neturėdama pagrindinio koalicijos partnerio palaikymo.

“Blogiausia, kad dėl atsiradusio neaiškumo, dėl LRT finansavimo, artėjant naujiems metams ir biudžetų tvirtinimams, kenčia ir nacionalinis transliuotojas ir komerciniai radijai bei televizijos”, - teigė E.Masiulis.

Seimo Liberalų frakcija iš principo pritartų siūlymui uždrausti reklamą per LRT, nes mano, kad iš valstybės biudžeto finansuojamas nacionalinis transliuotojas negali dirbti išskirtinėmis sąlygomis. Tačiau liberalai kritiškai vertina įstatymo projekto iniciatorių siūlymus uždrausti transliuoti reklamą konkrečiai nenustačius, kaip bus padengti dėl to atsiradę finansiniai LRT trūkumai.

Liberalų frakcija taip pat griežtai nepritaria įstatymo iniciatorių siūlymui, kad Seimo Švietimo, kultūros ir mokslo komitetas galėtų kontroliuoti LRT programos tinklelio sudarymą. “Mūsų manymu, tokie valdančiosios daugumos norai visiškai neatitinka jų kalbų apie nacionalinės televizijos ir radijo depolitizavimą”, - sakė E.Masiulis.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 20.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas