Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Mažindama važiavimo greitį Vyriausybė kovoja su vėjo malūnais

Vyriausybė, šiandien ketinanti pritarti naujoms Kelių eismo taisyklėms ir Susisiekimo ministerijos siūlymui, sumažinti greičio limitą visuose šalies miestuose ir gyvenvietėse nuo 60 iki 50 km/h., neišspręs automobilių eismo problemų, teigia Seimo liberalai.

“Nors susisiekimo ministerijos atstovai teigia, kad greičio mažinimui pritaria daugiau kaip pusė šalies gyventojų, susidaro įspūdis, kad analizuodami sociologinius tyrimus valdininkai rėmėsi tik tais skaičiais, kuriuos norėjo matyti”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis, pastebėdamas, jog Susisiekimo ministerijos sprendimą mažinti greičio limitą lėmė ne vairuotojų, o nevairuojančių ir neturinčių automobilio nuomonė. Teigiama, jog greičio mažinimui pritarė 52 proc. apklaustųjų.

“Susidaro paradoksali situacija: galima teigti, jog tai, kokiu greičiu turės važinėti žmonės už daugumą vairuotojų nusprendė pasyviausieji piliečiai, pavyzdžiui, gyvenantys kaime, todėl miestuose važinėjančių automobilių greitis jų gyvenime nieko nelemia”, - teigė Seimo narys. Tuo tarpu greičio mažinimui nepritarė absoliuti dauguma vairuotojų ir automobilį turinčių žmonių

“Vadovaujantis tokia logika, sostinės Gedimino prospekte galima būtų padaryti vilniečių apklausą, kuo geriau šerti gyvulius, o po to priimti įstatymą ir reikalauti kaimo žmonių, kad jie jo laikytųsi, nors vargu, ar dauguma miestiečių žino, kokie pašarai kam geriau tinka”, - ironizavo E.Masiulis.

Liberalų įsitikinimu, ne Vyriausybė, o vietinės miestų ir rajonų saugumo eismo komisijos turi nustatyti, kokiu greičiu reikėtų važiuoti konkrečiose gatvėse. Policija turi riboti automobilio greitį tik avaringuose gatvių atkarpose. “Jeigu vairuotojas nepraleidžia žmonių pėsčiųjų perėjoje, niekas nepasikeis, jei jis važiuos ne 60, o 50 kilometrų per valandą greičiu. Mūsų manymu, valstybė turėtų investuoti daugiau lėšų į vairavimo kultūros gerinimą. Tai padėtų sumažinti nelaimingų autoįvykių skaičių”, - sakė Liberalų frakcijos seniūnas.
Naujausi pakeitimai - 2002 11 20.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas