Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai siūlo leisti tėvams apsispręsti, nuo kada leisti vaikus į mokyklą

Seimo Liberalų frakcijos nariai Gintaras Steponavičius ir Dalia Teišerskytė siūlo leisti tėvams patiems apsispręsti nuo kada leisti jų atžalas į mokyklą. Šiuo metu Seime svarstomame Vyriausybės parengtame naujojo Švietimo įstatymo projekte numatyta, kad vaikai mokyklą turi pradėti lankyti nuo 6 metų. Tačiau liberalai įstatyme prašo palikti dabar galiojančią tvarką, kai tėvai gali patys pasirinkti kada leisti vaikus į mokyklą – nuo 6 ar nuo 7 metų.

Šį liberalų pasiūlymą šiandien svarstys Seimas. Anot liberalų, dėl nevienodo brendimo nėra tikslinga visus vaikus leisti į mokyklą tik nuo šešerių metų, kaip siūlo Vyriausybė. “Manome, kad tėvai, atsižvelgdami į kiekvieno vaiko individualų brandumą ir vystymąsi, turėtų galimybę pasirinkti, ar savo vaiką leisti į mokyklą nuo šešerių metų, ar vėliau”, - teigė D.Teišerskytė. Anot Seimo narės, tiek pedagogų, tiek šeimos požiūriu svarbu palikti susitarti, kada vaikas yra pasiruošęs eiti į pirmąją klasę.

Naujajame švietimo įstatyme liberalai taip pat siūlo leisti tėvams ir vaikams pasirinkti mokyklą nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos. Pasak G.Steponavičiaus, tėvams ir jų vaikams reikia leisti laisvai apsispręsti, kurią mokyklą lankyti, nes pasitaiko atvejų, kai pagal gyvenamąją vietą priskirtos mokyklos švietimo lygis netenkina visų vaikų poreikių. Liberalų teigimu, tokia galimybė skatintų konkurenciją tarp švietimo įstaigų ir gerintų mokymo kokybę, o dabar galiojantis “moksleivio krepšelio” principas būtų efektyviau įgyvendinamas.
Naujausi pakeitimai - 2002 11 19.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas