Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai siūlo koreguoti diskriminacinį šalies teritorijos bendrąjį planą

Seimo Liberalų frakcija inicijuos parlamentinių partijų diskusiją dėl spalio pabaigoje parlamente priimto Lietuvos Respublikos bendrojo plano atitikimo šalies regionų lūkesčiams. Anot Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, prieš trejetą savaičių Seime patvirtintas Lietuvos bendrasis planas sukėlė nepasitenkinimą daugelyje šalies miestų ir rajonų, todėl šis planas, kuriam didžioji Liberalų frakcijos dalis Seime nepritarė, turėtų būti koreguojamas.

“Paskaičius šį planą galime daryti akivaizdžią išvadą, jog jį rengę Vilniuje dirbantys valdininkai net nesistengė įvertinti realių šalies miestų ir regionų poreikių ir galimybių”, - teigė E.Masiulis. Anot jo, tai patvirtina kad ir Panevėžio pavyzdys, kai pakankamai ekonomiškai stiprus ir perspektyvus miestas pagal ateities raidą buvo prilygintas mažesniems miestams.

“Dabartinė Seimo dauguma supykdė regionuose gyvenančius žmones vienu rankos pakėlimu nusprendusi, kurie miestai ir rajonai turės perspektyvą ir gaus investicijų ir paramą iš Europos Sąjungos, o kurie bus pasmerkti toliau skursti”, - Seime priimtą dokumentą komentavo Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Anot liberalo, socialdemokratai ir socialliberalai turėjo atidžiau įvertinti kiekvieno miesto ir rajono galimybes ir rengiant bendrąjį planą suteikti jiems teisę konkuruoti dėl investicijų pritraukimo.

Liberalų frakcijos seniūno teigimu, tai kad Seimas savo sprendimu, pavyzdžiui, Tauragę, Telšius ir Uteną vienašališkai įvardijo kaip nepakankamo potencialo miestais sudavė skaudų smūgį ten gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms, nes iš karto sumažėjo šių miestų patrauklumas investuotojams, gali kristi nekilnojamojo turto vertė. Liberalus taip pat stebina valdančiosios daugumos abejingumas Visagino socialinėms problemoms. Nors šis miestas pasižymi kvalifikuotos darbo jėgos gausa ir daugelis žmonių uždarius Ignalinos atominę elektrinę liks bedarbiai, Visaginas priskiriamas mažiau perspektyvių miestų grupei.

“Liberalai įsitikinę, kad valdančioji dauguma turi pripažinti savo klaidas ir peržiūrėti “kabinetinį” ir regionus diskriminuojantį Lietuvos bendrąjį planą”, - sakė E.Gentvilas.
Naujausi pakeitimai - 2002 11 18.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas