Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seime pritariama siūlymui keisti vairuotojų atsakomybės draudimo tvarką

Seimas pirmuoju balsavimu pritarė liberalų siūlymams keisti transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo tvarką ir leisti draudimo bendrovėms pačioms nustatyti bazines draudimo įmokas bei palengvinti vairuotojams galimybes gauti pinigus už draudiminį įvykį.

Šiuo metu už metinį draudimą automobilio savininkai moka fiksuotą 220 litų mokestį. Liberalų frakcijos manymu, liberalizavus dabartinę tvarką dėl didelės draudimo bendrovių konkurencijos bazinės draudimo įmokos galėtų sumažėti, žinant, kad įstatymas draustų didinti fiksuotą mokestį virš 220 litų ribos.

Minėtas įstatymo pataisas Seimo Liberalų frakcijos narys Pranas Vilkas parengė po Liberalų sąjungos pirmininko Eugenijaus Gentvilo kreipimosi į Seimą. Anot liberalų, draudimo įmokos galėtų mažėti ir dėl to, kad šiuo metu vairuotojų civilinę atsakomybę draudžiančios kompanijos pinigų išmoka kur kas mažiau nei surenka.

Seimas šiandien po pateikimo taip pat pritarė kito Liberalų frakcijos nario Rimvydo Vaštako įstatymo pataisomis, kuriomis siūloma leisti transporto priemonių savininkams su savimi vežiotis galiojantį draudimo liudijimą arba kopiją, patvirtinančią sudarytą draudimo sutartį. Anot R.Vaštako ši naujovė padėtų išvengti papildomų nepatogumų vairuotojams, nes praradus draudimo liudijimo originalą draudimo sutartis nutraukiama. Automobilio savininkas tokiu atveju su draudiku turi sudaryti naują sutartį, tačiau ne likusiam, o naujam terminui.

Seimas pirmuoju balsavimu taip pat pritarė R.Vaštako siūlymui, kad apsidraudę transporto priemonių savininkai turėtų padengti kito apgadinto automobilio remontą tik tuo atveju, jei tyčia važinėjo netvarkingu automobiliu ir gedimas buvo matomas. “Nors daugeliui automobilių techninė apžiūra būna atlikta, pasitaiko, kad po avarijos mašinoje randama gedimų ir draudimo suma neišmokama. Tačiau žmogus ne visada gali žinoti, kad jo automobilis yra netvarkingas, todėl nepagrįstai nukenčia”, - siūlomas įstatymo pataisas aiškino R.Vaštakas.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 14.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas