Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybė kuria naujas korupcijos landas viešųjų pirkimų srityje

Seimo Liberalų frakcija ragina Vyriausybę šiandien nepriimti nutarimo, leisiančio įmonėms, veikiančioms energetikos srityje, pirkti kurą ar energiją ne konkurso būdu iš vienintelio šaltinio. Liberalų manymu, šios išimtys skatins korupciją viešųjų pirkimų srityje.

“Mus stebina, jog tuo pačiu metu, kai Prezidentas Valdas Adamkus ir šalies politinės partijos ieško būdų, kaip pažaboti korupciją viešųjų pirkimų srityje, Vyriausybė dar labiau išplečia galimybes pasipelnyti mokesčių mokėtojų sąskaita”, - teigė Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalai mano, kad su energetika susijusios bendrovės, pavyzdžiui, šilumos tinklai, kurą turi pirkti konkurso būdu, nes tik esant konkurencijai galima sumažinti siūlomų prekių kainas. “Kaip galima paaiškinti reikalavimą, jog kurą bus galima pirkti ne konkurso būdu jį perkant tiesiogiai iš gamyklos gamintojos. Pasinaudoję šiuo reikalavimu gamintojai galės pardavinėti kurą sau palankia, dirbtinai iškelta kaina, ir dėl to kentės vartotojai”, - teigė E.Masiulis.

Pirkimus ne konkurso būdu bus galima vykdyti ir “iškilus skubiam energijos ar kuro poreikiui”, kai neva jau netikslinga skelbti konkursą. Liberalų frakcija įsitikinusi, kad tokia išimtis yra pakankama norint vykdyti viešuosius pirkimus neskaidriu būdu.

Liberalų frakcija ragina Vyriausybę susilaikyti nuo korupciją proteguojančių sprendimų, kol neįsigalios naujas, tobulesnis Viešųjų pirkimų įstatymas. “Stebėtina, jog Ministrų kabinetas ir dabartinė valdančioji kairiųjų dauguma nesivaržydama kuria naujas priemones, padėsiančias piktnaudžiauti valstybės pinigais”, - sakė Seimo narys.
Naujausi pakeitimai - 2002 11 13.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas