Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimas po pateikimo pritarė Gyventojų pajamų mokesčio mažinimui

Antradienį Seimas po pateikimo bendru sutarimu pritarė Lietuvos liberalų sąjungos ir beveik 61 tūkstančių Lietuvos Respublikos piliečių siūlymui laipsniškai sumažinti Gyventojų pajamų mokestį nuo 33 iki 24 proc.

Liberalai siūlo jau nuo kitų metų pradžios sumažinti Gyventojų pajamų mokestį iki 29 proc., o nuo 2004 metų – iki 24 procentų. Remdami šią iniciatyvą, šių metų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais įstatymo projektą parėmė dagiau kaip 60 tūkstančių balsavimo teisę turinčių piliečių.

“Tikimės, kad visų partijų atstovai Seime ir kituose balsavimuose palaikys visiems žmonėms naudingą siūlymą sumažinti Gyventojų pajamų mokestį, kuris, liberalų manymu, Lietuvoje yra per didelis”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Antrą kartą liberalų siūlomus įstatymo pakeitimus parlamentarai svarstys gruodžio 9 dieną.

Liberalų sąjungos pirmininko Eugenijaus Gentvilo teigimu, valdžia turi mažinti iš atlyginimų atskaitomus mokesčius jei nori, kad Lietuva sėkmingai konkuruotų su kaimyninėmis valstybėmis pritraukiant investicijas.

Šiuo metu Gyventojų pajamų mokestis didžiausias Lietuvoje. Kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje jis 8-9 proc. mažesnis. Sumažinus mokestį, vidutinį maždaug 1100 Lt atlyginimą per mėnesį uždirbantys žmonės per metus į rankas papildomai gautų apie 900 Lt.

Dėl sumažėjusio Fizinių asmenų pajamų mokesčio į valstybės biudžetą nesurinktos lėšos sugrįš kitomis formomis. Padidėjus gyventojų vartojimui dalį pinigų biudžetas gaus per Pridėtinės vertės mokestį, akcizus. Kita dalis pasipildys iš augančios ekonomikos, dėl padidėjusio vartojimo ir gamybos, atsirasiančių naujų darbo vietų.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 12.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas