Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

J.Bernatonis turi paaiškinti visuomenei savo sąsajas su VLPFK

Seimo Liberalų frakcija kvies vidaus reikalų ministrą Juozą Bernatonį į artimiausią Seimo posėdį pasiaiškinti parlamento nariams ir visuomenei dėl jo sąsajų su Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija. Anot Seimo Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, J.Bernatonis turėtų paaiškinti lapkričio 5 dienos LNK žiniose paskelbtus faktus, kad su Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija susijusi bendrovė 1996 metais apmokėjo dabar jau bankrutavusiam Vakarų bankui 1994 metais jo žmonos Vilmos paimtos paskolos dalį – 163 tūkstančius litų.

J.Bernatonis vakar LNK žinioms atsisakė paaiškinti, kodėl su Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija susijusi bendrovė apmokėjo Vilmos Bernatonienės paskolą. “Mus stebina, kad vidaus reikalų ministras, reikalaujantis, kad politikai atsiskaitytų visuomenei už savo darbus pats slepia savo praeitį”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas. Jis tikisi, kad vidaus reikalų ministras laikysis įstatymų ir pasiaiškins ketvirtadienio Seimo posėdyje. Norint išsikviesti ministrą atsakyti į parlamentarų klausimus, pagal Seimo Statutą liberalams reikia surinkti 10 Seimo narių parašus.

Liberalus stebina už įstatymų vykdymą atsakingo vidaus reikalų ministro J.Bernatonio pozicija, jog privačios bendrovės gali skirti dešimtis tūkstančių litų politiko šeimos nario paskoloms apmokėti. J.Bernatonis teigia jog tokia praktika yra normali.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 06.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas