Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimo dauguma abejinga studentų norams keisti aukštojo mokslo sistemą

Valdančioji Seimo dauguma liko abejinga mokslininkų ir studentų siūlymams keisti šalies aukštojo mokslo sistemą. Tai šiandien Seime po susitikimo su iniciatyvine grupe už Nacionalinio susitarimo įgyvendinimą teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Pirmąjį šių metų pusmetį Paryžiuje vykusiame tarptautiniame žinių ekonomikos forume buvo paskelbta, kad Lietuva pagal žinių ekonomikos vystymąsi tarp kandidačių į Europos Sąjungą atsidūrė autsaiderių grupėje su Rumunija ir Bulgarija. “Šie faktai akivaizdžiai liudija, kur Lietuvą nuvedė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Rolando Pavilionio vadovaujama aukštojo mokslo sistemos reforma”, - teigė E.Masiulis.

Su Liberalų frakcijos ir Liberalų sąjungos vadovybe susitikę Lietuvos studentų sąjungos, Lietuvos studentų atstovybių sąjungos, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos, Nacionalinės plėtros instituto, Žinių ekonomikos forumo, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai tvirtino, jog dabartinė aukštojo mokslo sistema neatspindi nūdienos realijų. “Nemaža dalis universitetų šiuo metu ruošia nepaklausių specialybių studentus. Universitetai nesugeba prisitaikyti prie rinkos poreikių”, - teigė E.Masiulis.

Anot Seimo vicepirmininko liberalo G.Steponavičiaus, ši padėtis pasikeistų jei aukštosios mokyklos būtų finansuojamos remiantis studento krepšelio principu. Tada atsirastų nevalstybiniai universitetai ir aukštosios mokyklos aktyviau konkuruotų dėl studentų. Liberalų sąjungos pirmininko Eugenijaus Gentvilo teigimu, šiuo metu valdančiosios Seimo daugumos vykdoma aukštojo mokslo politika yra daugiau palanki ne studentams, o nedidelei grupelei žmonių. “Jei ši politika nesikeis, Lietuva neturės jokių šansų Europos Sąjungoje išsiskirti kaip kvalifikuotos darbo jėgos ir aukštų technologijų šalis”, - sakė E.Gentvilas. Jis pastebėjo, kad 3,5 mln. gyventojų turinčioje Lietuvoje per metus ginamasi apie 600 mokslų daktaro disertacijų, tuo tarpu užsienyje tik apie 200 tūkst. narių turinčios lietuvių bendruomenės sąskaiton per metus tenka apie 100 tokių disertacijų. “Vadinasi ne visi, kaip galvoja kai kurie mūsų valdžios atstovai, į užsienį važiuoja apelsinų skinti. Valstybė turi dėti visas pastangas, kad tie žmonės susigrįžtų”, - teigė E.Gentvilas.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 02.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas