Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Muitinės departamentas toliau tęsia smulkiųjų vežėjų žlugdymą

Seimo Liberalų frakciją stebina naujos Muitinės departamento generalinio direktoriaus Valerijono Valicko iniciatyvos, žlugdančios smulkiuosius vežėjus, vilkikais gabenančius krovinius į užsienio šalis.

Po Liberalų frakcijos ir vežėjų raginimų Muitinės departamento vadovas V.Valickas spalio pradžioje atšaukė savo ankstesnį įsakymą, remiantis kuriuo nuo kitų metų birželio 1 dienos bendrovės, turinčios mažiau kaip 5 vilkikus turėjo negauti TIR leidimų, supaprastinančių vežėjų darbą užsienyje. Tačiau V.Valickas įvedė naujų reikalavimų, žlugdančių smulkiuosius vežėjus. TIR leidimų negaus bendrovės, gabenančios krovinius į užsienį mažiau nei šimtą kartų per metus.

“V.Valickas vieną absurdą pakeitė kitu absurdu. Jis turėtų pasiaiškinti, kieno užsakymu ir kodėl kaip įmanydamas stengiasi sužlugdyti smulkiuosius vežėjus”, - naują Muitinės departamento vadovo iniciatyvą komentavo Seimo Liberalų frakcijos narys, Liberalų sąjungos šešėlinės Vyriausybės susisiekimo ministras Rimvydas Vaštakas. Anot parlamentaro, dėl naujosios tvarkos šimtai vežėjų pasmerkti bankrotui, nes turint vieną ar du vilkikus per metus nugabenti 100 kartų krovinius į Vakarų Europą neįmanoma.

Liberalų frakcijos nario teigimu, minėtas V.Valicko sprendimas prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, garantuojančiai visiems Lietuvos gyventojams lygias sąlygas plėtoti savo verslą ir atneš didžiulius nuostolius šalies ūkiui. Toks valstybės institucijos elgesys prieštarauja Vyriausybės ir valdančiųjų partijų vadovų kalboms apie viduriniosios klasės kūrimą ir smulkaus verslo skatinimą Lietuvoje.

“Mane stebina valdininkų aiškinimai, kad taip bandoma kovoti su kontrabanda, - teigė R.Vaštakas. - Sąžiningi vežėjai neturi atsakyti už kontrabandininkus, kuriuos reikia gaudyti. Deja, Muitinės departamentas eina lengviausiu keliu – sprendžia problemą visus versdamas bankrutuoti”.
Naujausi pakeitimai - 2002 10 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas