Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Neteisėtą ir žalingą įsakymą išleidęs R.Dobrovolskis turi atsistatydinti

Žalingą visuomenei įsakymą dėl kompensuojamų vaistų kvotų įvedimo pasirašęs sveikatos apsaugos ministras Romualdas Dobrovolskis turi kuo greičiau atsistatydinti, mano Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Taip jis komentavo vakarykštį Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą pripažinti skandalingą šių metų pradžioje R.Dobrovolskio įsakymą įvesti kvotas kompensuojamiesiems vaistams prieštaraujančiu Konstitucijai ir kitiems įstatymams.

“Savo įsakymą gynęs ministras vakar gėdingai pralaimėjo. Jis turėtų pripažinti savo kaltę ir kuo greičiau atsistatydinti”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas. Anot Liberalo, R.Dobrovolskis, jį į Vyriausybę delegavusi Naujoji sąjunga (socialliberalai) ir jos lyderis Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas turėtų prisiimti atsakomybę už pastaruoju metu vykdomą visuomenei žalingą sveikatos apsaugos politiką.

E.Masiulio teigimu, dabartinę padėtį sveikatos apsaugos sistemoje galima pagrįstai vadinti blogiausia šalies istorijoje. “Beveik kiekvieną savaitę mes girdėjome istorijas apie mirusius ar kenčiančius pilnavertės pagalbos nesulaukusius ligonius. Liberalai įsitikinę, kad dabartinis sveikatos apsaugos ministras turi už tai atsakyti”, - sakė Liberalų frakcijos seniūnas.

Lietuvos liberalų sąjunga visada laikėsi pozicijos, kad dabartiniai R.Dobrovolskio darbo metodai neatspindi visuomenės interesų, o ministras dirbo nekompetentingai, todėl liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas dar praėjusią vasarą ragino R.Dobrovolskį atsistatydinti.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 10 16.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas