Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-10-10 JAV PREZIDENTAS ATSAKĖ Į SEIMO NARIO SUSIRŪPINIMĄ DĖL “WILLIAMS” KRIZĖS LIETUVOJE

Šiandien, spalio 10 d., 15 val. Seimo narys, Liberaldemokratų lyderis Rolandas Paksas vyks į Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą Lietuvoje, kur jam bus perduotas atsakymas į laišką JAV Prezidentui Georgui W. Bushui.

Liberalų demokratų partijos pirmininkas, Seimo narys R.Paksas laišką JAV prezidentui Georgui W. Bushui išsiuntė rugsėjo mėnesį .

R.Paksas Jungtinių Valstijų vadovo paprašė išreikšti savo požiūrį, ar JAV kompanijos “Williams” sandėris su Rusijos kompanija “Yukos” mūsų šaliai strateginiame energetikos sektoriuje nereiškia, jog egzistuoja naujų įtakos sferų pasidalijimo susitarimai, galintys paveikti euroatlantinės integracijos procesus.

“Kaip Jums žinoma, JAV kompanija „Williams“, 1999 metais atėjusi į Lietuvos naftos perdirbimo sektorių kaip strateginis investuotojas, šių metų rugpjūčio viduryje nusprendė pasitraukti iš Lietuvos ir perleisti savo turimą akcijų paketą Rusijos kompanijai „Yukos“.

„Williams“ atėjimas į Lietuvą buvo pakankamai kontroversiškas ir aš, tuomet užimdamas Lietuvos ministro pirmininko postą, šį kontroversiškumą esu ne kartą pabrėžęs.

Strateginiu laikyto investuotojo, kuriam buvo sudarytos išskirtinės veiklos sąlygos, pasitraukimas ir tai, kad amerikiečių kompanija perleidžia Lietuvos naftos ūkį Rusijos kompanijai, gali įvairiai paveikti Lietuvos piliečių požiūrį į Jungtines Amerikos Valstijas”, - rašoma R.Pakso laiške G.W.Bushui.
Naujausi pakeitimai - 2002 10 16.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas