Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Socialdemokratų iškreipta pensijų sistemos reforma nebus sėkminga

Lietuvos liberalų sąjunga abejoja Lietuvos socialdemokratų partijos iškreiptos pensijų sistemos reformos sėkme ir mano, kad pagrindinis reformos tikslas – sudaryti sąlygas ateityje žmonėms gauti didesnes pensijas nebus įgyvendintas. Taip Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas įvertino Vyriausybės ketinamą šiandien patvirtinti naują pensijų sistemos reformos modelį, įteisinantį tik savanoriškąjį dalyvavimą kaupiamojoje sistemoje.

“Be to, reforma nukeliama dar vieneriems metams į 2004-uosius. Mes ir vėl eilinį kartą atsiliekame nuo savo kaimynų, kur pensijų sistemos pertvarka jau įsibėgėjo”, - teigė E.Gentvilas. Anot Liberalų sąjungos pirmininko, prognozuojamas tik 6 proc. dirbančiųjų dalyvavimas kaupiamuosiuose fonduose leidžia teigti, kad reforma bus “tik dėl akių”. Vargu, ar atsiras pensijų fondai, nes esant mažam klientų skaičiui jų administravimas bus labai brangus.

Socialdemokratų siūlymu, pirmaisiais reformos metais įmokos į privačius pensijų fondus sudarys tik 2,5 proc. uždarbio. Likusieji 22,5 proc., atskaitomi iš žmonių atlyginimų, ir toliau keliaus “Sodrai”. “Bet koks ekonomistas pasakys, kad tokia maža įmoka tikrai neduos didelio efekto”, - teigė Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Liberalai siūlė, kad jau pirmaisiais reformos metais įmokos į kaupiamuosius pensijų fondus siektų 5 proc.

“Siūlomas variantas, kai beveik viskas bus atiduodama “Sodrai”, dirbantiems žmonėms nesuteiks saugumo jausmo, nes jie nebus užtikrinti dėl būsimos pensijos dydžio senatvėje. Žmonės jaustųsi kur kas saugiau žinodami, kiek pinigų guli jų asmeninėje sąskaitoje privačiuose pensijų fonduose”, - sakė E.Masiulis. Jis pastebėjo, kad socialdemokratai visiškai ignoruoja valdžioje neesančias partijas ir suinteresuotas visuomenines organizacijas, reformą planuodami uždarame partiečių rate. Liberalai apgailestauja, jog socialdemokratai ir nuolat savo poziciją keičiantys socialliberalai neišgirdo opozicijos raginimų pasirašyti visų partijų susitarimą, užtikrinantį ilgalaikį pensijų sistemos reformos vykdymą ir įtvirtinantį jos prioritetus.
Naujausi pakeitimai - 2002 10 02.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas