Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Valstybinė ligonių kasa neefektyviai skirsto vaikų gydymo kvotas

Seimo Liberalų frakcija įsitikinusi, kad Valstybinė ligonių kasa turėtų nedelsiant pakeisti vaikų gydymo kvotų skirstymą, nes šiuo metu tai daroma neefektyviai. Pasak liberalo, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nario Juozo Matulevičiaus, pastaruoju metu pastebima tendencija, kad nemažai vaikų dėl perdėto taupymo nesulaukia pagalbos, nors valstybė ir skiria tam reikalingų lėšų.

Tuo Seimo narys įsitikino apsilankęs Palangos vaikų reabilitacijos centre “Gintaras”. Šiuo metu centre užimta tik apie 100 iš 270 lovų, nes daugiau gydytis norinčių vaikų neatsiunčiama. “Keisčiausia, jog tokia padėtis susidarė net neišnaudojus visų vaikų reabilitacijai skirtų pinigų. Pavyzdžiui, šių metų pirmąjį ketvirtį buvo išnaudota tik apie pusę skirtų lėšų, o kitos buvo sutaupytos vaikų sąskaita”, - stebėjosi Seimo narys.

Anot liberalo, dėl to kalta Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus vykdanti Valstybinė ligonių kasa, neefektyviai skirstanti kelialapius į reabilitacijos centrus. Palangos medikai Seimo nariui teigė galėję padėti šią vasarą bronchine astma sirgusiam ir dėl neefektyvaus gydymo uždususiam vaikui. Šią istoriją praėjusią savaitę aprašė spauda. “Tačiau gydytojai stebisi, kad net esant lėšoms pagalbos stokojančių vaikų jie sulaukia mažai, - teigė J.Matulevičius.

Parlamentaro teigimu, siekiant efektyviai išnaudoti visus vaikų reabilitacijai skirtus pinigus, kelialapių skirstyme turėtų dalyvauti ir pačios sanatorijos bei reabilitacijos centrai.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 09 30.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas