Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-09-25 ŠALIES VISUOMENĖ MANO, KAD ATSAKINGI UŽ “WILLIAMS” ATĖJIMĄ Į LIETUVĄ POLITIKAI NETURĖTŲ DALYVAUTI RINKIMUOSE

Dauguma Lietuvos gyventojų pritaria, jog už kompanijos “Williams” atėjimą atsakingi prezidentas Valdas Adamkus bei konservatoriai Vytautas Landsbergis ir Andrius Kubilius prisiimtų atsakomybę ir nedalyvautų įvairių lygių rinkimuose.

Rugsėjo mėnesį visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro “VILMORUS” atliktoje reprezantatyviojoje gyventojų apklausoje piliečiams buvo užduotas klausimas: “Ar pritariate R.Pakso raginimui už amerikiečių kompanijos “Williams” atėjimą į Lietuvą atsakingiems pareigūnams A.Kubiliui, V.Landsbergiui bei V.Adamkui prisiimti atsakomybę ir nedalyvauti įvairių lygių rinkimuose”?

Tam, kad konservatorių lyderiai bei šalies vadovas tokiu būdu išpirktų kaltę už savo sprendimų žalą, pritaria 52,9 proc. apklaustųjų, nepritaria – 24,5 proc. piliečių, 22,7 proc. neturi apie tai savo nuomonės.

Tuo tarpu, apklausos duomenimis, 75,1 proc. apklausoje dalyvavusių piliečių pritaria R.Pakso raginimui, jog “Williams” vadovai Lietuvoje turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn už tyčinį nuostolingą “Mažeikių naftos” valdymą. Tam nepritaria 10 proc. apklaustųjų, 14,8 proc. – neturi nuomonės.

Cituojant būtina nuoroda į Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centrą “VILMORUS”.
Naujausi pakeitimai - 2003 10 14.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas