Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-09-23 LIBERALDEMOKRATŲ IDĖJĄ PARĖMĖ PREZIDENTAS V. ADAMKUS

Seimo liberaldemokratų frakcija sveikina prezidento Valdo Adamkaus apsisprendimą paremti Lietuvos branduolinę energetiką. Šiandien Vilniuje pradėdamas NATO seminarą “Naujos branduolinės jėgainės Ignalinoje galimybės ir alternatyvos” prezidentas teigė, kad jau dabar turime modeliuoti įvairius variantus dėl galimos naujo branduolinio reaktoriaus statybos. Saugesnių ir ekonomiškesnių ketvirtosios kartos branduolinių reaktorių kūrimas – “ateities perspektyva, į kurią turi atsižvelgti ir Lietuva”, kalbėjo V. Adamkus.

Seimo narys, Liberalų Demokratų partijos pirmininkas Rolandas Paksas dar vasario mėnesį pradėjo raginti valdžios pareigūnus padaryti viską, kad Lietuva išliktų branduolinės energetikos šalimi. Liberaldemokratų teigimu Lietuvos įsipareigojimas Europos Sąjungai iki 2009 metų uždaryti Ignalinos AE antrąjį bloką turi būti siejamas su naujo, modernaus reaktoriaus statyba nors dalį jos finansuojant ES lėšomis. Tik tokia šalies energetikos strategija būtų palanki Lietuvai.

Vilniuje pirmadienį prasidėjusiame ir tris dienas vyksiančiame seminare aptariamos naujo branduolinio reaktoriaus statybos Lietuvoje galimybės ir techninės, politinės, ekonominės, finansinės tokio projekto sąlygos. Prezidento Valdo Adamkaus dalyvavimas seminare ir aiški pozicija dėl Lietuvos branduolinės energetikos išsaugojimo sutvirtina viltį pasiekti liberaldemokratų keliamus tikslus.
Naujausi pakeitimai - 2002 10 14.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas