Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

R.Pakso sraigtasparnio atėjo pasižiūrėti net konkurentas (Respublika, 2002-09-19)

Kandidato į prezidentus, liberalų demokratų lyderio Rolando Pakso populiarumu Panevėžyje mėgino pasinaudoti mažai kam žinomas pretendentas į valstybės vadovo postą Juozas Petraitis.

Antradienio pavakare panevėžiečiai laukė į susitikimą sraigtasparniu turėjusio atskristi ekspremjero R.Pakso ir jo komandos. Likus maždaug valandai iki kandidato atvykimo, netikėtai čia pasirodė J.Petraitis.

Jis vaikštinėjo po minią ir bandė bendrauti su panevėžiečiais. Neseniai apie pretendavimą į valstybės vadovo postą pranešęs iki tol mažai kam žinomas verslininkas ir teisininkas mėgino įgelti konkurentui, sakydamas atėjęs pažiūrėti, kaip atrodo R.Pakso naudojamas sraigtasparnis Mi-8. Be to, J.Petraitis svarstė, iš kur oponentas imąs pinigų skraidyti po Lietuvą.

Pabendravęs su žmonėmis, J.Petraitis žurnalistams pareiškė, jog panevėžiečiai niekuo netiki.

R.Pakso sraigtasparnis nusileido erdvioje aikštėje Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje. Prieš tai jis apsuko garbės ratą apie Tulpių rajono dvylikaaukščius.

Liberalų demokratų lyderis asmeniškai pasisveikino su jo sutikti atėjusiais rinkėjais, ant rankų ėmė vaikus, pasirašinėjo ant rinkimų nuotraukų. Partijos atsakingasis sekretorius Gintaras Surkus R.Paksą panevėžiečiams pristatė kaip vienintelį politiką, išdrįsusį pasakyti "ne" JAV kompanijai "Williams". Kaip žinoma, būdamas premjeru R.Paksas 1999 metais atsisakė pasirašyti sutartį su "Williams" dėl "Mažeikių naftos" pardavimo.

Pristatydamas savo rinkimų programą ekspremjeras panevėžiečių klausė, ar padės jam įvesti tvarką Lietuvoje, ir sulaukė audringo palaikymo. Žmonės tiesė rankas ir dėkojo kandidatui "už Williams".

Už R.Paksą agitavo ir į panevėžiečių klausimus daugiau kaip valandą atsakinėjo Liberalų demokratų partijos atsakingasis sekretorius G.Šurkus.

Politiko sraigtasparniu itin domėjosi vaikai. Jie buvo įleisti į vidų, gavo saldainių. Jauniesiems panevėžiečiams buvo liepta neišmesti popierėlių, mat kai Paksas.tapsiąs prezidentu, už kiekvieną popieriuką bus galima gauti visą kilogramą saldainių.Teatro kavinėje R.Pakso rinkimų štabas surengė pobūvį. Kiekvienas svečias galėjo užsisakyti brangiausių patiekalų iš kavinės valgiaraščio. Kandidato draugai į politiką pobūvyje juokais kreipėsi "Jūsų ekscelencija".

Vakar R.Pakso sraigtasparnis šiltai buvo sutiktas Pasvalyje, Biržuose ir Ramygaloje.

Genė Silickienė
Naujausi pakeitimai - 2002 12 11.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas