Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-09-19 BENDROS LIBERALDEMOKRATŲ IR ŽEMDIRBIŲ NUOSTATOS

Prasidėjus Seimo rudens sesijai liberaldemokratų frakcijos nariai surengė susitikimą su Žemės ūkio rūmų atstovais. Parlamentarai kartu su Žemės ūkio rūmų pirmininku Jonu Ramonu, Ūkininkų sąjungos pirmininke Genute Staliūniene bei Žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentu Algirdu Ražausku aptarė aktualiausias žemdirbių problemas ir numatė bendras liberaldemokratų ir žemdirbių nuostatas svarbiausiais kaimui klausimais.

Žemės ūkio rūmų vadovai pabrėžė, kad šiandien žemdirbiams vienas labiausiai rūpimų klausimų yra Konstitucijos pataisos dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Labai svarbu, jog Seimas galutinai įtvirtintų septynerių metų pereinamąjį laikotarpį. Čia abiejų, susitikime dalyvavusių pusių nuomonės visiškai sutampa ir liberaldemokratų frakcija palaikys žemdirbių nuostatas Seimui priiminėjant tolesnius sprendimus šiuo klausimu.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas J. Ramonas kalbėjo, kad iki Lietuvai įstojant į Europos sąjungą būtina pasiekti, kad mūsų valstybės teikiama parama žemės ūkio sektoriui gerokai padidėtų. Šalies žemdirbių organizacijas vienijantys Žemės ūkio rūmai sieks, kad kitų metų valstybės biudžete žemės ūkio specialiajai programai būtų skirta papildomai bent 200 mln. litų. Seimo nariai liberaldemokratai pritarė paramos žemės ūkiui didinimui akcentuodami finansavimo šaltinių paieškos sudėtingumą.

Liberaldemokratų frakcijos nariai su žemdirbių atstovais taip pat aptarė šių metų sausros nuostolių mažinimo, žemės ūkio rinkos apsaugos, subsidijų politikos ir kitus aktualius šiandienos klausimus.
Naujausi pakeitimai - 2003 10 17.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas