Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Naujas įstatymas padės lietuviams išsaugoti pilietybę užsienyje

Seimo Liberalų frakcija sveikina parlamento daugumą parėmus liberalų iniciatyvą leisti Lietuvos Respublikos piliečiams išlaikyti Lietuvos pilietybę net tapus kitos valstybės piliečiais. Tokia galimybė visiems Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems lietuviams atsiras įsigaliojus šiandien Seime priėmus liberalų inicijuotą Pilietybės įstatymą.

“Iki šiol atimdavome Lietuvos Respublikos pilietybę visiems lietuviams, dėl įvairių priežasčių tapusiems kitų valstybių piliečiais. Liberalai mano, kad tiek mažai gyventojų turinti Lietuva negali taip lengvai švaistyti savo piliečius”, - liberalų iniciatyvą leisti lietuviams išskirtiniais atvejais turėti dvi pilietybes komentavo Pilietybės įstatymo teikėjas Seimo Liberalų frakcijos narys Arminas Lydeka. Pagal dabar galiojančius įstatymus kitos valstybės pilietybę pasirinkęs buvęs Lietuvos gyventojas Lietuvos pilietybės iškart netekdavo.

Seimo Liberalų frakcijos manymu, naujasis įstatymas pasitarnaus keliems šimtams tūkstančių užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių ir lietuvių kilmės asmenų. Padėti neprarasti Lietuvos Respublikos pilietybės užsienio lietuviai pakartotinai prašė šį pavasarį, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose lankėsi Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Pasak E.Gentvilo, lankantis Jungtinėse Amerikos Valstijose jam teko įsitikinti, kad nemaža dalis tėvynainių Lietuvos pilietybės Amerikoje atsisako ne savo noru, o yra priversti tai padaryti dėl santuokų su užsieniečiais arba leidimo apsigyventi kurioje nors užsienio valstybėje ilgesniam laikui.

“Tačiau atimdami tiems žmonėms pilietybę mes praktiškai užkertame kelią jiems kada nors sugrįžti į Lietuvą. Negalime atmesti galimybės, jog išlaikę Lietuvos Respublikos pilietybę ir taip išsaugoję ryšius su tėvyne dalis lietuvių, ypač jaunų ir gabių žmonių, ateity grįš į Lietuvą”, - teigė Liberalų sąjungos pirmininkas.

Naujasis įstatymas leis Lietuvos Respublikos pilietybę susigrąžinti anksčiau ją turėjusiems tautiečiams.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 18.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas