Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai kreipėsi į “etikos sargus” dėl J.Bernatonio pareigų derinimo

Seimo Liberalų frakcija kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama išaiškinti, ar vidaus reikalų ministras ir Seimo narys Juozas Bernatonis nenusižengia Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymui bei valstybės politiko etikos principams vienu metu vadovaudamas ministerijai ir dirbdamas Lietuvos socialdemokratų partijos rinkimų štabe.

Seimo narių manymu, dirbdamas socialdemokratų partijos rinkimų štabe ir atstovaudamas šios politinės organizacijos bei socialdemokratų pretendento į Prezidentus Vytenio Andriukaičio interesams J.Bernatonis kaip politikas gali pasinaudoti jam pavaldžia vidaus reikalų sistema.

“Mes esame įsitikinę, kad ministras kaip valstybės politikas privalo dirbti visuomenės, o ne partijos interesams”, - teigiama Liberalų frakcijos laiške Vyriausiajai tarnybinei etikos komisijai bei Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

Savo kreipimesi liberalai priminė, jog J.Bernatonio pavaldume esanti vidaus reikalų sistema yra depolitizuota, o pats ministras yra uždraudęs šios sistemos darbuotojams susitikinėti su politikais.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 18.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas